צפו: גולבדלט חוזר ל"זירת הפשע"

חנן גולדבלט שהורשע בביצוע אונס ומעשים מגונים רק השתחרר מהכלא לפני כשבועיים ועכשיו הוא חוזר לשחק בתפקיד שנראה כמו מפגן של טעם רע, אם לומר את האמת. גולדבלט משחק למעשה את עצמו בתפקיד מורה למשחק - אותה עמדה שבה הורשע. יונתן ריגר שוחח עמו

ארבעה ימים בלבד אחרי שהשתחרר מהכלא, חנן גולדבלט, שהורשע בביצוע אונס ומעשים מגונים, כבר התייצב ליום צילום לסדרה אינטרנטית חדשה - "פנויה מדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עברתי שבע שנים לא קלות", סיפר גולדבלט לחדשות 2. "אחריהן, זה להיכנס לעולם חדש. אני לא יודע מה סדר החשיבות של האינטרנט לעומת יתר הדברים". גולדבלט שריצה 4 שנות מאסר מגלם את עצמו בתפקיד קטן בסדרה המוגדרת כקומדיה.

בפרק שישודר בקרוב באתר האינטרנט Flix משחק גולדבלט מורה למשחק שמעביר בביתו שיעור פרטי לתלמידה. כזכור בפסק הדין ששלח את גולדבלט לכלא נקבע שהשחקן ביצע מעשים מגונים בתלמידות שבאו לשיעור משחק פרטי אצלו.

"שימוש ציני בנושא חמור"

"לפעמים אתה הולך על הכי קיצוני וזה היה נראה לנו הכי נואש בעולם לפנות לאסיר שנמצא בכלא על עבירות מין", אומרת ענת ברזילי, שחקנית ויוצרת הסדרה. "זה מאוד אמיץ שהוא הלך על משהו כל כך לא פוליטיקלי קורקט וגם הוא צוחק על עצמו".

"זה ביזיון, זה מאוד מאוד מקומם", אמרה בתגובה מרים שלר, מנהלת מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית בת"א. "לא יכול להיות שיהיה שימוש כל כך ציני בנושא כל כך חמור כמו פגיעה מינית ואונס. אנחנו יודעות שאנסים מתאפיינים בכך שאין להם גבולות, ופה זה בן אדם ללא גבולות".

"אם הייתי מתלוננת בעצמי הייתי מאוד אגרסיבית כלפיו עד סוף ימיי", אומרת ברזילי. "לא הייתי רוצה שהבן אדם הזה ינשום. אבל יש בית משפט, הבית משפט קבע, הבן אדם שוחרר". ביום הצילומים עצמו גולדבלט בן ה-71 התקשה לחזור ולשחק. "הבן אדם נראה מאוד מובס, מאוד כבוי", סיפרה ברזילי. "אבל כמו שאמרתי, לא באנו לטפל בו. אולי באיזשהו מקום ניצלנו אותו קצת".

ואיך גולדבלט מרגיש בימים הראשונים אחרי המאסר המתוקשר? "אני באמת קצת המום מההסתערות עלי מכל הכיוונים ואני צריך להתאושש מהכל. אני מאוד מקווה לחזור לעבוד. חדוות המשחק אף פעם לא עזבה. אם אתה היית פורש שלא מרצון מהמקצוע שלך, לא היית מתגעגע אליו?".