שנתיים לאסון הכרמל: "מערך הכיבוי לא השתפר מאז האסון"

טקס ההתייחדות השנתי עם 44 הרוגי אסון הכרמל התקיים היום באנדרטת הזיכרון הרשמית בכרמל. השר לביטחון הפנים שהיה נציג הממשלה באירוע אמר כי "הלקחים הופקו ואסור שאסון נורא כזה יחזור שוב". מנגד, נאווה בוקר, אלמנתו של תת ניצב ליאור בוקר טענה כי "מערך הכיבוי עדיין דומה לזה של מדינות עולם שלישי"

שנתיים לאסון הכרמל (חדשות 2)

טקס ההתייחדות במלאת שנתיים לאסון הכרמל התקיים היום באנדרטה שעל הכרמל, לזכרם של 44 ההרוגים באסון - השוטרים, הכבאים, צוערי השב"ס ונהג האוטובוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' שהיה נציג הממשלה היחיד בטקס אמר כי "מערך הכיבוי השתפר והתקדם מלפני שנתיים וההוכחה לכך היא פעילותם של לוחמי האש והשוטרים במבצע עמוד ענן".

"מדינת ישראל איבדה את מיטב בניה ובנותיה", ספד אהרונוביץ' להרוגי האסון, "אני זוכר את אותם ימים קשים בזמן שהשריפה המשיכה לזרוע הרס בכרמל. מחובתה של מדינת ישראל לחבק את המשפחות".

אהרונוביץ' המשיך וסקר את הצעדים שנעשו בשנתיים האחרונות, מאז האירוע. "הוקם מערך מתנדבים בשירותי הכיבוי לשעות חירום. הלקחים הופקו ואסור שאסון נורא כזה יחזור שוב. אני מאמץ את המשפחות לליבי".

ובמקביל - הביקורת כלפי הממשלה נמשכת

אלמנתו של תת ניצב ליאור בוקר, נאווה בוקר, מתחה לאחר הטקס ביקורת על הממשלה. היא שוחחה עם חדשות 2 ובתשובה לשאלה על דברי אהרונוביץ' אמרה: "מערך הכיבוי בישראל עדיין סובל מחוסר התקדמות ודומה לזה שבמדינות עולם שלישי הממשלה עדיין לא יישמה את המלצות דוח מבקר המדינה בעניין האסון ויש הרבה מה לשפר".

את דבר המשפחות נשאה חופית חייט, אלמנתו של הכבאי דני חייט מעפולה, שאמרה: "הבת שלי חוגגת שנתיים. היא נולדה לאחר שאביה נספה. לכל מי שהיה על הכרמל הייתה מטרה אחת - להציל חיים".

"אנחנו נקרעים בין השגרה הקשה לבין הצורך להמשיך את החיים", המשיכה חייט לספר, "אנחנו מתקרבים לחנוכה, מדליקים נרות, אבל אצלנו האור כבה. אני מבקשת מלוחמי האש להיות גיבורים בחיים".