החל מהחודש הבא: מאבטחים חמושים יידרשו לעבור בדיקה פסיכולוגית

מאבטחים הנושאים נשק יידרשו לעבור בדיקה אצל פסיכולוג מטעם המשרד לביטחון הפנים, בעקבות ריבוי מקרי הרצח בהם היו מעורבים מאבטחים חמושים. האבחון יעלה מאות שקלים והמאבטחים ישלמו מחצית מעלות הבדיקה

הבדיקה תעלה מאות שקלים. ארכיון (חדשות 2)

החל מחודש פברואר הקרוב מאטבטחים נושאי נשק יצטרכו לעבור בדיקה פסיכולוגית לפני שהם מקבלים את הנשק - כך החליטה ועדה מיוחדת שהקים השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוועדה בחנה בחודשים האחרונים כיצד ניתן להוריד את שיעורי מקרי הרצח בקרב מאבטחים שמשתמשים בנשקם האישי שלא במקום העבודה. חברי הוועדה בדקו מדינות כמו שוודיה, ספרד וגרמניה, בהן המאבטח עובר בדיקה פסיכולוגית לפני שהוא מקבל את נשקו.

כיום, המשרד לביטחון הפנים מקבל ממשרד הבריאות ומהמשטרה תיעוד של העבר הפסיכיאטרי והעבר הקליני של כל מאבטח שנדרש להחזיק בנשק. עם זאת, גורמים במשרד לביטחון הפנים טוענים שבשנים האחרונות הייתה בעיה בהערבת מידע על אשפוזים קודמים של המועמדים. בנוסף, גם אם אדם לא אושפז מעולם בעברו אין זה שאין לו פוטנציאל להשתמש בנשק כדי לפגוע באחרים.

בשלב זה מטרת הבדיקה נועדה לשלול העברת נשק לידיהם של אנשים שמועדים לפורענות. עלות הבדיקה תהיה 600 שקלים אצל פסיכולוגים שקיבלו את אישור המשרד לביטחון הפנים. על פי חוק, עלות הבדיקה צריכה להתחלק שווה בשווה בין חברת האבטחה למועמד לתפקיד.