שביתת האחיות תימשך גם היום: בתי החולים יעבדו במתכונת מצומצמת

השיחות שנערכו אמש בין משרד האוצר לבין הסתדרות האחיות לא הצליחו להביא להסכמה בין הצדדים, והשביתה תימשך גם היום. "האוצר הציע שורה של תמריצים ומענקים", נמסר ממשרד האוצר. בהסתדרות האחיות קוראים להתערבות של ראש הממשלה: "האחיות לא מסוגלות להמשיך ולעבוד ככה"

הפגנת אחיות, אתמול (חדשות 2)

שביתת האחיות תימשך גם היום: השיחות שנערכו אמש בין משרד האוצר לנציגי הסתדרות האחיות הסתיימו ללא הסכמה, והשביתה תימשך. ממשרד האוצר נמסר כי במהלך היום יחודשו הדיונים בין נציגי האוצר לאחיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נציגי האוצר העלו שורת הצעות שנועדו להעלות את שכרן של האחיות, מתן תמריצים ומענקים לכניסה למקצוע והדיונים ימשכו. משרד האוצר קורא לאחיות לשוב לעבודה סדירה ובמקביל לשוב לשולחן ולדון בפתרון הבעיות האמיתיות של מקצוע האחיות", נמסר אמש ממשרד האוצר.

בשל השביתה שהחלה אתמול בבוקר, הצוותים במחלקות ובחדרי הניתוח שבבתי החולים עובדים בכוח מצומצם מהרגיל ולכן בתי החולים עובדים במתכונת שבת. האחיות משביתות היום גם את קופות החולים של "כללית", את מרבית טיפות החלב ואת שירותי האחיות בבתי הספר.

"שלא נגיע למצב של הכבאים"

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן התייחסה למגעים עם האוצר ואמרה אתמול לחדשות 2: "הסכמים יש לכבד, לא יעלה על הדעת שאנחנו במצב כזה קשה. כל אחד שנכנס לחדרי המיון נכנס לחדרי מלחמה, חולים שוכבים במסדרונות".

כהן קראה להתערבות נתניהו במשבר ואמרה: "פשוט מאוד נוח להם, כל השנים ניצלו את האחיות, הפקירו את החולים ולא פתחו מיטות כמו שהבטיחו. צריך להבין שהאחיות לא מסוגלות יותר להמשיך ולעבוד ככה, לטפל בכל כך הרבה חולים. הגיע הזמן שיישבו ראש הממשלה ושר האוצר, שלא נגיע למצב של הכבאים".

רבים נוטשים למגזר הפרטי

כהן הדגישה שאם המקצוע לא יהיה אטרקטיבי ולא ישלמו שכר הוגן לאחיות לא יבואו אנשים חדשים, וציינה שרבים כבר נוטשים לטובת המגזר הפרטי. יו"ר הסתדרות האחיות דחתה גם את הטענות לפיהן פתחו בשביתה מהר מדי - עוד לפני שמוצו המגעים. "לא מיהרנו לשבות. אני יושבת בישיבות שכל הזמן יושבים ומברברים בהן. אין להם שום כוונה לתת לאחיות. יכלו לשבת איתנו מספטמבר".

שאול זכאי יו"ר, ועד העובדים של האחים והאחיות בבית החולים איכילוב, שוחח אתמול עם חדשות 2 באינטרנט ודיבר על הזמן שלוקח להכשיר אחיות חדשות: "התחילו הכשרות של אחיות, אבל להכשיר אחות חדשה לוקח הרבה זמן. נראה את האור רק בעוד כמה שנים, מה אומרים לחולים עד אז? תחכו עוד כמה שנים? בינתיים האוכלוסייה גודלת ומספר המיטות נשאר אותו דבר".