הרופא הרג את בתו שלקתה בסרטן - והתאבד: "מאז שחלתה הוא התהלך כמת"

ד"ר מרדכי שטלריד מביה"ח "קפלן" לא הצליח לעמוד עוד בייסורים שגרמה לבתו, קרן, המחלה הממאירה: בשעות הבוקר הוא המית אותה בזריקת אוויר ואז תלה את עצמו. "קשה לדמיין לאיזה ייאוש צריך להגיע כדי לעשות דבר כזה", סיפרו שכנים של בני המשפחה

עשרות חברים ובני משפחה המומים הגיעו בצהריים לבית העלמין במושב ניר ישראל שליד אשקלון, וליוו את ד"ר מרדכי שטלריד ובתו קרן בדרכם האחרונה. שעות ספורות קודם לכן נמצאו גופותיהם של השניים, אחרי ששטלריד - מנהל המכון להמטולוגיה בבית החולים "קפלן" - לא הצליח לעמוד עוד בייסורים שהסב הסרטן לבתו. הוא גרם למותה ב"המתת חסד" באמצעות זריקת אוויר קטלנית - ואז התאבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אם המשפחה, שגילתה בשעות הבוקר את בעלה ובתה בלא רוח חיים, הזעיקה לזירה את מד"א - אולם לאנשי הצוות הרפואי שהגיעו לא נותר אלא לקבוע את מותם של השניים במקום. שכנים אחד השכנים במושב אמר ל"אשדוד.נט" כי אמר כי "האב היה איש טוב ומלא שמחת חיים. הבת חלתה בסרטן מורכב מאוד, אביה נראה כמו מת שמתהלך כחי. קשה לדמיין את תהומות הייאוש שיש להגיע אליהם כדי לעשות דבר כזה".

הבת, קרן שטלריד, הייתה דמות מוכרת באשדוד ושימשה רכזת המעורבות החברתית במערכת החינוך העירונית. מאז חלתה, לפני כשנתיים, המשיכה לעבוד במלוא המרץ ושמרה על קשר עם עמיתיה גם בימיה האחרונים.

"קרן הייתה קשורה מאוד לבני הנוער"

"כולנו ידענו על המחלה שלה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אריה מימון, ראש מינהל החינוך באשדוד. "ראיתי אותה בפעם האחרונה לפני כשלושה שבועות, טרם כניסתה לניתוח. היא הייתה אופטימית כל הזמן, אבל בימים האחרונים - אחרי שהבנו שהיא מעדיפה שלא לקבל אורחים - הבנו שמצבה החמיר. אף אחד לא היה יכול להעלות בדעתו שתתרחש שם טרגדיה שכזו".

על פועלה של שטלריד סיפר: "היא הייתה אישה מופלאה. היא הקדישה את כל כולה למען בני הנוער בעיר, ובזכותה 9,000 מהם התנדבו. היא הייתה קשורה אליהם מאוד - ופעלה למען האידיאלים שלה. כולם ממוטטים בגלל מה שקרה, קשה לעכל את זה".

עמיתה אחרת של שטלריד לעבודה, אריאלה כהן-נגרו, כתבה: "קשה להאמין שקרן, שהייתה כל כך חביבה לכולם, חייכנית ואופטימית - איננה. גם יומיים לפני ניתוח מורכב היא הגיעה לעבודה ושידרה 'עסקים כרגיל'. יש רק דברים טובים לומר עליה. יהי זכרה ברוך".