התינוקת שנפצעה בפיגוע בקפה "אפרופו" התגייסה

התמונה של השוטרת ציונה בושרי מפנה את שני וינטר מזירת הפיגוע, כשהיא לבושה עדיין בתחפושת פורים, נותרה זכורה מאז אותו יום ב-1997. היום ליוו את שני אביה, אחותה, סבתה וגם בושרי, שמלווה את המשפחה מאז הפיגוע

שני וינטר נפצעה לפני 18 שנים בפיגוע בקפה "אפרופו" במרכז תל אביב. התמונה של השוטרת שפינתה אותה מהזירה היא התמונה שנותרה הזכורה ביותר מאותו יום. היום (ראשון) שני התגייסה לצה"ל, כשהשוטרת ציונה בושרי מלווה אותה, כפי שעשתה מאז ששני איבדה את אימה ענת באותו פיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"זה מאד מרגש בשבילי, מאד חשוב לי, גם אני אימצתי אותם", סיפרה בושרי בשערי בסיס הקליטה והמיון בתל השומר. "אני לא אשכח את היום ההוא". אביה של וינטר, מיקי, הסביר שלשני היה חשוב להתגייס, כמו כל נערה בגילה. "חבל שאמא שלה לא זכתה להיות כאן. היא הייתה מתרגשת יחד איתנו". יחד איתו ליוו את שני גם אחותה וסבתה.

התמונה שנצרבה בזיכרון

האב סיפר שהפעם הראשונה בה נודע לו שאשתו ובתו היו בפיגוע הייתה כשראה את אותה תמונה בטלוויזיה. "ראינו את ציונה מחזיקה את שני - ככה בעצם נודע לנו על האירוע", סיפר.

האב מיקי יחד עם השוטרת בושרי, הבוקר

בפיגוע בקפה אפרופו, בפורים ב-21 במרס 1997, נרצחו שלוש נשים - אמה של שני ביניהן, ו-48 בני אדם נוספים נפצעו. שני ניצלה בזכות העובדה שאימה סוככה עליה בגופה ומנעה את פגיעת הדף הפיצוץ. בושרי, שוטרת תנועה שהייתה במקום, קיבלה לידיה את התינוקת בת החצי שנה.

שני וינטר, בזירת הפיגוע, 1997