בגלל סקרנים: תאונה נוספת בכביש 6

בנתיב הנגדי לזה שבו נהרג אדם באוטובוס עצר נהג משאית כדי לחזות בזירה - ונפצע בינוני

התאונה הרשונה בכביש 6, היום (איחוד הצלה)

 אל תאונת האוטובוס הקטלנית שהתרחשה היום בכביש 6 הצטרפה בצהריים תאונה אחרת בנתיב הנגדי - שנגרמה בעקבות נהגים סקרנים שהעדיפו להתבונן בזירה מאשר על הדרך והתנגשו אחד בשני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נהג משאית, שככל הנראה האט את מהירות נסיעתו כדי לצפות באוטובוס שנפגע, מצא עצמו מעורב בתאונה בנתיב הנגדי. הוא נלכד בחלק הקדמי של המשאית וחולץ כעבור זמן קצר במצב בינוני. בתאונה הראשונה שהתרחשה באותו המקום נהרג צעיר בן 20 , אדם נוסף נפצע קשה ו-14 אחרים קל, לאחר שמוטות ברזל נפלו ממשאית נוסעת - ופגעו באוטובוס נוסעים. כוחות מד"א רבים שהוזעקו למקום העניקו לפצועים טיפול בזירת התאונה ופינו אותם לבתי החולים. שעה קלה מאוחר יותר כאמור, בנתיב הנגדי בכביש, התרחשה תאונה נוספת בין שתי משאיות.

מנכ"ל עמותת "אור ירוק" שמואל אבואב, התריע מפני סקרנות הנהגים בכבישים, שחוץ מעומסי תנועה עלולה לגרום לתאונות דרכים, כפי שהתרחש היום בכביש 6. "כאשר אירוע מתרחש בשוליים או בכביש ומעורר את הסקרנות של הנהג, עיניו מוסטות לעבר מקור הסקרנות. ברגע שהעיניים מופנות לער מוקד ההתרחשות, גם הידיים וההגה לאט לאט סוטים לכיוון והסקרנות גורמת להסחת דעת, לסטייה מנתיב הנסיעה ובסופו של דבר - לתאונה שהופכת להיות תאונת שרשרת", אמר אבואב בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

נעמה חן, מגישה בגלגלצ, התריעה אף היא מהתופעה המסוכנת. "אנחנו נתקלים בהרבה מאוד עומסים בכבישים שנגרמים בעקבות תופעת הסקרנות ונאלצים לשוב ולבקש מהנהגים להמשיך בנסיעה ולא להתעכב בדרך", אמרה חן.

נוסף על כך, התריע אבואב גם מפני שינוע מטענים שמתנהל בצורה מרושלת ומסכנת חיים. "בתצפית שערכנו גילינו ש-20% מהמשאיות שמשנעות משאות בדרכים עושות את זה באופן לא בטוח. גילינו שהמטענים לא קשורים כהלכה, וזה גרם לתאונות קטלניות שגבו חיי אדם", סיפר.

באוגוסט האחרון פגעו צינורות שהועמסו על משאית ונפלו ממנה כתוצאה מבלימה חזקה. נהג המשאית שבלם כשהגיע לרמזור, גרם להתפזרות הצינורות לכל עבר - מה שהביא לפגיעה קטלנית בנהג סמוך. באותו חודש ממש הסיע אדם ספה על גג הרכב שלו. כשסטה מהנתיב בו נסע, היא נפלה ופגעה בעוצמה בנהג ג'יפ שנהרג במקום. "נהגים רבים שמקבלים רישיון למשאיות לא עוברים הכשרה מקצועית של אופן קשירה, עיגון וכיסוי של מטענים",הוסיף אבואב.