יעל נאבקה במחבל: "אם הייתי נשכבת, לא הייתי פה"

תושבת שדי אברהם נלחמה אתמול במחבל שחדר ונפצעה בכתף. בריאיון לחדשות 2 היא שיחזרה את רגעי האימה: "אם הייתי עושה את מה שהוא אמר לי, יכול להיות שלא הייתי כאן עכשיו". מהתחקיר עלה: פלסטינים חיבלו בגדר וניטרלו את מערכת ההתרעה

"הוא לא יסתובב בעולם הזה יותר אי פעם" - כך אמרה הערב באנחת רווחה יעל ראם-מצפון (39), תושבת שדי אברהם שנלחמה אתמול לפנות בוקר במחבל שחדר לביתה. הוא ניסה לפגוע בה בזמן שהשגיחה על ארבעת ילדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לחדשות 2 שיחזרה את רגעי האימה: "דקירה כזאת כמו שהוא עשה לי בכתף זה כלום אבל אם זה במקרה היה קורה בעורק הראשי זה לא היה נגמר ככה".

על האפשרות שתאלץ להתמודד עם אירוע שכזה סיפרה: "בחיים עוברים לך דברים כאלה בראש, עבר לי שאני מנסה להתמודד עם דבר כזה - אם הייתי נשכבת על הרצפה כשהוא אמר לי להישכב על הרצפה יכול להיות שלא הייתי כאן עכשיו, או אחד מהילדים שלי לא היה פה עכשיו".

יעל הביעה סיפוק מכך שהמחבל לא יסתובב יותר ב"עולם הזה", לדבריה, זאת לאחר שכוח של חטיבת כפיר חיסל אותו מיד לאחר האירוע בזמן שהוא ניסה להימלט. "זו שלווה נפשית, הבן-אדם שניסה להרוג אותי מת. העובדה שאני מצטלמת זה אולי באמת בשביל לחזק אנשים באופן כללי". המסר שלה הוא שלאנשים יש כוחות רבים, לעתים יותר ממה שהם יודעים: "צריך לא לוותר וללכת עד הסוף".

במקביל, השלימו היום בפיקוד הדרום את התחקירים המבצעיים של התקרית, זאת לאחר שהמחבל הצליח ללכת שמונה קילומטרים בשטח הארץ. על פי התחקיר, הפלסטינים שהתקרבו לגדר המערכת בדרום הרצועה בימים האחרונים חיבלו בגדר ולכן לא הייתה התרעה. בנוסף, כשלים נוספים התגלו לאחר שהמערכות השונות והתצפיות לא הצליחו לזהות את האיש בזמן שהתקרב לגדר.