אמו של אלעד ריבן קראה לתאומות שנולדו לה על שמו

הנער שהתנדב ככבאי נספה באסון הכרמל לפני כשנתיים כשניסה להציל חיים. אמו צביה ריבן בת ה-58 החליטה לקרוא לתאומות שהביאה לעולם באמצעות אם פונדקאית על שמו. היא מאמינה כי השמות לי-אל ולי-עד שמרכיבים את השם אלעד יזכירו לה את בנה. "אני נרגשת ומוצפת בטלפונים", סיפרה

צביה ריבן ובנה אלעד (חדשות 2)

שנתיים לאחר שהכבאי המתנדב אלעד ריבן ז"ל נהרג באסון הכרמל בעת שניסה להציל חיי אדם, אמו צביה, בת 58, החליטה לקרוא לתאומות שהביאה לעולם באמצעות אם פונדקאית על שמו: לי-אל ולי-עד - כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלעד נספה באסון חודש לאחר חגיגות יום-הולדתו ה-16 וביום שישי הקרוב יתקיים טקס לזכרו במלאת שנתיים למותו. ריבן הוא בנם של צביה, שעובדת כרופאה בקופת חולים ואמיל, עובד בטכניון, והתחנך בבית הספר הריאלי בחיפה. אמו של אלעד החליטה לקרוא לתאומות החדשות בשמות שמרכיבים את שמו אלעד, זאת כדי שלעד יזכירו לה את בנה. "אני נרגשת ומוצפת בטלפונים", סיפרה אתמול אמו.

"אלעד פגש בשירות הכבאות אנשים שכבשו את ליבו. הוא למד שם דברים שלא הכיר בבית", אמרה ריבן ביום השנה למותו. היא גם הדגישה את מחויבותו של אלעד לצופי האש: "לא היה אכפת לו להפסיד שיעור או שניים, הוא הבטיח שהוא ישלים את זה".

היא סיפרה בעצב על שיחתה האחרונה איתו בטלפון: "אני לא זוכרת איך נפרדתי ממנו, לא זוכרת מה היו המילים האחרונות שאמרתי לו ואני כל הזמן חושבת מה אמרתי לו, אבל אני זוכרת שבקול שלו הוא היה מאושר".

"רץ אל האש כדי להציל חיים - ואיבד את חייו"

ביום האסון אמו של אלעד הביאה אותו עד לכניסה לחפ"ק. בשעה 14:00 עוד הספיק לעדכן את אמו שהוא יוצא לשטח, וזאת הייתה השיחה אחרונה שלהם. "הוא היה ילד גיבור, אלעד רץ אל האש כדי להציל חיי אדם, ואיבד את חייו", ספדה לו בהלווייתו לפני כמעט שנה.

אלעד היה בן יחיד להוריו, התנדב למכבי האש במסגרת פרויקט "מחויבות אישית". בסרטון האחרון שבו צולם הוא נראה יחד עם חבריו בתרגיל כיבוי אש, תרגיל שהפך למציאות קטלנית.