אחרי הפוגה: הגשם התחדש הלילה

המערכת החורפית הסוערת קצת נרגעה אתמול, אך במהלך הלילה התחדשו הגשמים והטמפרטורות ירדו. היום צפוי גשם לפרקים עם סופות רעמים בנגב וחשש לשיטפונות בנחלי הדרום

הגשם חוזר: השבת התאפיינה בהפוגה יחסית בגשמים, שבכל זאת הופיעו מדי פעם בצפון ובמרכז, בליווי סופות רעמים יחידות. הלילה הגשמים יתגברו וגם צפויה ירידה בטמפרטורות. שיא המערכת החורפית כבר הגיע ביום שישי עם גשמים רבים ושיטפונות, והיום הפעילות לא תהיה כל כך אינטנסיבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזג האוויר יהיה קריר עם גשם מדי פעם, שכמובן יכול להיות חזק. מומלץ להצטייד במטריה ונעלים טובות. אחד המאפיינים המיוחדים של המצב הסינופטי מחר, הוא הגעתו של אוויר קר בשכבות הגבוהות לאזורים דרומיים יחסית ולכן צפויות סופות רעמים גם בנגב, מה שמעלה את הסיכוי לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

 

הגשמים ייחלשו משמעותית בערב, אך עשויים להימשך באופן מקומי גם ביום שני, ואולי בבוקר המוקדם של יום שלישי. בימים רביעי וחמישי יהיה יבש יותר, תחול התחממות בחוף ובשפלה אך בהרים יוסיף להיות קריר ושם צפויות רוחות מזרחיות ערות.

 

נכון לאתמול בשעות הצהריים, נרשמו מתחילת המערכת 58 מ"מ של גשם בניצן, 40 מ"מ בבית דגן, 30 מ"מ בירושלים, 20 מ"מ בבאר שבע, 14 מ"מ באשדוד ו-4 מ"מ בשדה בוקר.