כותרות סוף השבוע: קירשנבאום פורשת וחוזרת בה, שלג בחרמון

ליברמן במתקפה נגד וינשטיין: "מדוע הרחיק את קירשנבאום ממשרד הפנים?"; דיווח: ישראל מאיימת לתבוע בכירים בפלסטינים; טיבי עלה להר הבית, הניף דגל פלסטין וקרא למנוע עליית יהודים קיצוניים למתחם; משרד האוצר התחייב למנוע העברת כספים עד לאחר הבחירות ובאינדונזיה נמשכים החיפושים אחר שברי מטוס "אייר אסיה"

שלג החל לרדת בחרמון (אתר החרמון)

סיכום חדשות סוף השבוע: הסערה החורפית שעתידה להרטיב במהלך השבוע הקרוב את ארץ ישראל כבר מתחילה לתת את אותותיה - הבוקר (שבת) נמדדו במפלס העליון של אתר החרמון כ-4 סנטימטרים של שלג, שצפוי להמשיך ולרדת באזור במהלך היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם בשאר חלקי הארץ ירגישו היום את סממניה הראשונים של הסופה, עם גשמים שיירדו בצפון ובמרכז ויתרבו בשעות הערב. הגשם יימשך גם במהלך הלילה, ומחר בבוקר צפוי גשם לפרקים מאזור הצפון ועד הרי הנגב.

חזרה בה. קירשנבאום (פלאש 90 מרים אלסטר)

ליברמן: "אחד הנחקרים בפרשת השחיתות ניסה להתאבד"

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף היום את התנהלות המשטרה בחקירת פרשת השחיתות במגזר הציבורי, וטען כי הלחץ הרב שהופעל על הנחקרים הוביל אחד מהם לבצע ניסיון התאבדות.

"הניסיון להפוך את העצורים לעדי מדינה לא היה באמצעות הפעלת לחץ כבד אלא ממש סחיטה באיומים", אמר ליברמן. "אני יכול לספר לכם שאחד הנחקרים בפרשה, שנחקר לא כי היה חשוד במשהו אלא כדי להפעיל לחץ על אחרים, ניסה להתאבד".

בהמשך דבריו באירוע "שבתרבות" בכפר סבא בהנחיית רינה מצליח, תקף ליברמן את היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין על רקע מכתב ההרחקה ששלח לסגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום - כפי שחשף לראשונה גיא פלג בחדשות 2: "מאז שהחקירה הפכה לגלויה סגנית השר לא הייתה פעם אחת במשרד הפנים, אז למה לשלוח לה מכתב?".

אמש הודיעה קירשנבאום כי היא לא פורשת מהחיים הפוליטיים. זמן קצר לאחר שהודיעה ליו"ר ישראל ביתנו על רצונה להתפטר מתפקידה כראש מטה הבחירות של המפלגה ולצאת מהמרוץ לכנסת הבאה - זאת על רקע החקירה המתנהלת נגדה בשבועות האחרונים - החליטה קירשנבאום לחזור בה.

בתום ישיבת מטה הבחירות של המפלגה הודיעה קירשנבאום לליברמן על החלטתה לפרוש. היא הסבירה את רצונה בלחץ של המשפחה והחברים, אלא שליברמן דחה את בקשתה וביקש ממנה לשקול זאת שנית. קירשנבאום בחנה את העניין ובחרה במפתיע לשנות את החלטתה.

"ישראל מאיימת לתבוע בכירים פלסטינים"

לאחר שאתמול חתמו הפלסטינים על האמנה המעניקה סמכויות בבית הדין הבינלאומי בהאג, התגובה הישראלית לא איחרה לבוא: סוכנות הידיעות רויטרס מפרסמת היום (שבת) כי ישראל מאיימת להגיש תביעות בינלאומית נגד בכירים פלסטיניים בגין פשעי מלחמה.

בדיווח מצוטט גורם ישראלי רשמי שאמר כי "על הפלסטינים לחשוש ממהלכים משפטיים נגדם, מפני שישראל בוחנת את האפשרויות להגשת תביעה מקיפה בארצות הברית ובמקומות אחרים נגד אבו מאזן ובכירים נוספים ברשות הפלסטינית".

על פי הדיווח, הטענה הישראלית כי בכירים פלסטינים אשמים בפשעי מלחמה תתבסס על ממשלת האחדות של הרשות הפלסטינית עם ארגון הטרור חמאס. בעבר הזהיר ראש הממשלה נתניהו כי מהלך פלסטיני חד-צדדי בזירה הבינלאומית תחשוף את העומדים בראש הרשות לתביעות באשמת פשעי מלחמה.

הניף דגל פלסטין. טיבי

טיבי עלה להר הבית והניף דגל פלסטין

ח"כ אחמד טיבי הגיע היום למתחם הר הבית הרגיש והניף במקום את דגל פלסטין, במסגרת חגיגות הולדת הנביא מוחמד.

טיבי עמד בראש תהלוכה שהתקיימה בהר הבית יחד עם ראשי הציבור הישראלי-ערבי. "אל-קודס (ירושלים) ערבייה והיא בירת פלסטין, ואל-אקצא הוא מקום תפילה למוסלמים", אמר טיבי במהלך האירוע.

בהמשך דבריו תקף טיבי את התנהלות הממשל האמריקני ביחס להצעת ההחלטה הפלסטינית שנדחתה על ידי מועצת הביטחון של האו"ם, ואמר כי ארצות הברית נוקטת ב"מוסר כפול שממשיך את מדיניות העוינות לזכויות העם הפלסטיני".

משרד האוצר התחייב למנוע העברת כספים עד לאחר הבחירות

משרד האוצר התחייב אתמול כי ועדת הכספים לא תוכל לבצע העברות תקציביות עד שהממשלה הבאה תצביע על תקציב 2015, זאת בעקבות פנייתה של חברת ועדת הכספים, ח"כ סתיו שפיר ממפלגת העבודה.

שפיר פנתה לשופט סלים ג'ובראן, יו"ר ועדת הבחירות, הוא פנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, ואילו וינשטיין פנה לאוצר. כך יצא תצהיר מטעם משרד האוצר שלראשונה חוסם את ועדת הכספים מלהעביר כספים פוליטיים לפני בחירות.

"ניצחנו! עצרנו אותם", פרסמה הערב שפיר בעמוד הפייסבוק שלה. "הכסף של אזרחי ישראל לא יוכל יותר לשמש כשוחד בחירות. בלי העברות למקורבים. בלי ניצול של כספי הציבור לקניית קולות. המאבק העיקש שלנו מוביל סוף סוף לשינוי עמוק במנגנון שניהל לנו את הכסף - ולא תמיד כחוק - בעשרות השנים האחרונות.

שריפת ענק באוסטרליה

באוסטרליה פונו אלפים מבתיהם לאחר ששריפת ענק פרצה הלילה בדרום המדינה. כוחות כיבוי האש מתקשים להשתלט על שריפת הענק, שממשיכה להתפשט בעקבות רוחות חזקות.

19 יישובים באזור העיר אדלייד פונו מיושביהם מחשש כי סכנה נשקפת לחייהם. בנוסף, האש כילתה מספר בתי מגורים באזור. "לשם שמירה על חייהם, התושבים חייבים להיענות ולפעול על פי אזהרת הפינוי שפרסמנו", אמרו בכירים ברשות המקומית לכלי התקשורת במדינה.

קרוב ל-2,000 כבאים ולמעלה מתריסר מטוסי כיבוי נאבקים בלהבות בתנאים קשים הכוללים יובש, רוחות חזקות וטמפרטורות הגבוהות מ-30 מעלות. שישה כבאים נפגעו עד כה באורח קל בעת שפעלו למיגור השריפה.

שריפות הענק באוסטרליה (AP)

החיפושים אחר שברי מטוס "אייר אסיה" נמשכים

צוותי חיפוש מאינדונזיה דיווחו כי איתרו כתמי נפט ושני "עצמים גדולים" בים ג'אווה השייכים למטוס "אייר אסיה" בטיסת QZ8501 שהתרסק ביום ראשון שעבר. "מצאנו את העצמים בעומק של כ-30 מטר מתחת לפני המים ואנו מנסים כעת לצלם תמונות שלהם באמצעות רכבים תת ימיים" מסר באמבאנג סוליסטיו, ראש רשות החיפוש וההצלה באינדונזיה.

8 גופות נוספות שנמשו מהמים הובאו לבסיס צבאי סמוך באינדונזיה. עד כה אותרו 30 גופות מתוך 162 הנוסעים ואנשי הצוות שהיו על הטיסה. חלק מהנוסעים נמצאו כשהם עדיין קשורים בחגורות הבטיחות. "אנו פועלים יחד בכדי לשפר את שיתוף הפעולה בין כוחות האיתור, במטרה למצוא את הקורבנות מהר ככל הניתן" אמר קולונל גרג אדאמס מהצי האמריקני, המשתתף בפעולות.