הפיגוע בקו 142 החזיר את תושבי תל אביב לתופת: "הפיגוע הרביעי שלי"

צירוף מקרים רע הביא את עדי ניסים צמח לזירת פיגוע תופת - בפעם הרביעית בחייו, למרבה המזל גם הפעם הוא ניצל: "חשבתי בהתחלה שזה טיל, ולא נשמעה אזעקה". גם אלינור למפל שהיתה ברכב שלה הגיעה לבית החולים בניסבות טרגיות

עדי ניסים צמח, שוב בבית החולים (עזרי עמרם)

מראות הפיגוע היום בתל אביב הפתיעו את תושבי העיר. רק זיכרונות עמומים וכואבים מראשית העשור הקודם, הזכירו להם את האוטובוסים המפויחים, סירנות האמבולנסים, ופניהם ההמומים של הנפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עבור עדי ניסים צמח האירוע היום מספק תזכורת כואבת במיוחד. זוהי הפעם הרביעית שבה הוא נמצא ליד פיגוע, היום הוא היה "עד ראייה", אך בפעמים הקודמות הוא נפצע. צמח רוכב על האופנוע שלו כבר 27 שנה. סמוך לשעה 12:00 הוא נסע ברחוב שאול המלך בתל אביב. תחילה הוא נעצר מאחורי האוטובוס, קו 142 של דן, הוא החליט לעקוף אותו בדיוק שהנהג עצר בתחנה כדי לעלות נוסעים. "עקפתי את האוטובוס והמשכתי לנסוע לפניו. פתאום שמעתי את הפיצוץ האדיר, עצרתי בצד, והתקשרתי לאנשים להגיד שהכול בסדר".

זהו הפיגוע הרביעי שחווה עדי, למוד הניסיון המר. גם הפיגוע המפורסם בקו 5 תפס אותו, והזיכרונות לא מרפים. עדי מספר שהוא בדרכו לברך את ברכת הגומל. עוד הוא מספר לחדשות 2 באינטרנט: "אני עדיין רועד, מקווה שזהו זה שיהיה כבר הסוף לזה, נפצעתי באוזניים, אני עדיין שומע צפצופים ורועד מהפחד, חשבתי בהתחלה שזה טיל, ולא נשמעה אזעקה."

"פתאום התחלתי להרגיש כאבים בחזה"

גם אלינור למפל נפצעה בפיגוע הזה, היא פונתה לבית החולים באיכילוב כשהיא סובלת מכאבים בחזה. בריאיון לחדשות 2 באינטרנט היא מספרת שנסעה ברכב בנתיב הנגדי: "ראיתי את האוטובוס כשהוא בא ועוצר בתחנה. ראיתי איך שהוא מתחיל בנסיעה - ואז היה פיצוץ אדיר ויצא עשן אפור. כולם התחילו לצעוק, ואחרי כמה דקות יצאתי לסייע ולתת עזרה ראשונה, בהתחלה הדפו אותי ואז התחלתי להרגיש כאבים בחזה, אחר כך פינו אותי".

למפל שמחה שהכול נגמר יחסית בשלום: "אתה רואה את הדברים האלה בטלוויזיה, ואתה לא מאמין שזה יקרה לך."