חולדאי: "מציע להתנהג כרגיל"

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הגיע בשעות הצהריים לבית החולים איכילוב הסמוך לאתר פיצוץ האוטובוס ברחוב שאול המלך בעיר כדי לבקר את הפצועים שהועברו למקום. הוא ביקש מהאזרחים שלא להתקרב לזירת הפיגוע אבל הציע מנגד "להתנהג כרגיל". חולדאי הסביר כי בעירייה לא התקבלו התרעות על אירועים נוספים

זמן קצר אחרי פיצוץ האוטובוס ברחוב שאול המלך בלב תל אביב היו אמורים לצאת אלפי התלמידים וילדי הגנים בעיר לבתיהם עם סיום יום הלימודים. עם זאת, במערכת הביטחון הורו תחילה לעירייה שלא לאפשר את יציאתם של הילדים, מחשש שהאירוע הבטחוני בעיר טרם הסתיים. לאחר עיכוב קצר הם שוחררו בכל זאת לבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הגיע בשעות הצהריים לבית החולים איכילוב בתל אביב, הסמוך לזירת פיצוץ האוטובוס, כדי לבקר את 22 הפצועים שהועברו לטיפול במקום. בכניסתו לבית החולים, סיפר חולדאי על היערכות העירייה וטיפולה באירוע. "כרגע ההנחיות הן להתנהג כרגיל", אמר חולדאי שביקש עם זאת מהתושבים, "אל תתקרבו לזירת הפיצוץ".

הוא הוסיף כי "אין הנחיות אחרות". "אין לי התרעות נוספות" הוא אמר לכלי התקשורת וניסה להציג גם קור רוח - "אני מציע להפסיק לצעוק. יש בעיר היערכות ואני מציע לכולם להוריד את הטמפרטורות".

פיצוץ ברחוב שאול המלך (חדשות 2)

"האירוע הוא לא פשוט", אמר בצהריים לחדשות 2 מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו. "הנחת העבודה היא שמדובר בפיגוע וכל הסימנים מצביעים על כך. אחד הדברים שנערכנו אליהם החל מתחילת המבצע, מעבר לאיום הרקטות בדרום, הוא סוג כזה של פיגועים. יש מוטיבציה גבוהה מאוד למצוא כל דרך להוציא לפועל פיגועים - במיוחד במקומות מרכזיים".

"איני זוכר תקופות של היערכות כל כך מסיבית של משטרת ישראל וכוחות הביטחון בכל הארץ כפי שאנחנו ערוכים היום", המשיך המפכ"ל. "בשלב זה אנחנו מנסים לבודד ולבדוק האם מדובר במחבל אחד או מחבלים, האם הם עלו על האוטובוס או השליכו את המטען. השב"כ מסייע בכך. אם באמת יש מחבל שכזה - יש לשים עליו יד בהקדם. הדרישה שלי היא להמשיך ולהתייחס לימים האלה כרגישים מאוד. נבדוק בהערכות מצב מול כל הגורמים הרלוונטיים על מנת להתחקות אחר מניחי המטען".

פיגוע בתל אביב - הסיקור המלא:

נפגעים בפיצוץ באוטובוס בלב תל אביב

עדי ראייה מספרים: "מזכיר מראות מלפני שנים"

אחרי הפיגוע: חשד למחבלים נוספים

המשטרה סגרה את מתחם עזריאלי

חמאס: "פעולת התאבדות מבורכת"