בעקבות הפגיעה: הלימודים בראשון לציון יתקיימו במתכונת חלקית

לאחר שאמש טיל פגע בבניין בעיר החליטו בעירייה שלא לקחת סיכון ולקיים את הלימודים היום במתכונת מצומצמת. רק שכבות גיל מסוימת יגיעו הבוקר למוסדות החינוך וארבעה בתי ספר כלל לא יפתחו את שעריהם. גני הילדים יפעלו כסדרם

הבניין שנפגע אמש בראשל"צ (שמוליק גלבשטיין)

ראשון לציון נכנסת למצב חירום: בעקבות הפגיעה הישירה אמש בבניין מגורים בעיר הוחלט, בהמלצת פיקוד העורף, לקיים את הלימודים בעיר במתכונת חלקית. רק שכבות גיל מסוימות יגיעו הבוקר למוסדות החינוך וחלק מבתי הספר יישארו סגורים לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהערכת מצב שהתקיימה בעיריית ראשון לציון במהלך הלילה החליטו כי לבתי הספר היסודיים בעיר יגיעו ללמוד אך ורק תלמידי שכבות ד', ה' ו-ו'. בבתי הספר העל יסודיים ילמדו תלמידי השכבות ט' ו-י"ב. בבתי הספר "רזאל", "מאורות", "מרכז רון", "ישורון" ו"רמז" בעיר לא יתקיימו הלימודים כלל. גני הילדים יפעלו כולם במתכונת רגילה.

ההחלטה על השבתת הלימודים החלקית התקבלה לאחר התייעצות של ראש העיר עם נציג פיקוד העורף ומתוך עיקרון להמשיך את שגרת החיים אך גם לוודא כי הרשויות יוכלו להבטיח את שלומם של התלמידים בעיר. בהחלטה בחנו האחראים את כמות המרחבים המוגנים והמקלטים אשר עומדים לרשות מוסדות החינוך.

אמש, פגע טיל מסוג פאג'ר 5 פגיעה ישירה בבניין מגורים בראשון לציון וגרם נזק כבד למבנה. אישה אחת נפצעה באורח קל ומספר בני אדם לקו בחרדה. הפגיעה אתמול הייתה הפעם הראשונה מאז מלחמת המפרץ שטיל גרם לנזק באזור גוש דן. יפי, תושבת העיר סיפרה לחדשות 2 על רגעי הפגיעה: "שמעתי את זה כאילו שזה היה בתוך הבית שלי. ברגע שהייתה אזעקה נכנסו לממ"ד וכשיצאתי, כל הסלון היה מלא רסיסי זכוכיות. חשכו עיניי. הסתכלתי אל הצד השני של הרחוב וראיתי את הבניין פשוט הרוס".