דרישה בנצרת עילית: "להפסיק לתקצב את נצרת, תושבי העיר הם גיס חמישי"

במכתב חריג בחומרתו לשר הפנים אלי ישי, דורש ראש עיריית נצרת עילית שמעון גפסו להפסיק לתקצב את העיר השכנה נצרת, זאת בשל הפגנת תושבי העיר נגד המבצע בעזה. "השלטון בעיר הוא גיס חמישי ומהווה סכנה, העיר היא קן טרור", כתב. ראש העיר נצרת בתגובה: "מדובר בהסתה גזענית שלא ראויה להתייחסות"

קן טרור? הפגנה בנצרת, ארכיון (חדשות 2)

ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, פנה במכתב לשר הפנים אלי ישי בו טען כי יש להפסיק לתקצב את העיר נצרת הסמוכה בשל תגובת תושביה למבצע "עמוד ענן", הוא אף הגדיר אותם "גיס חמישי". שר הפנים אחראי מתוקף תפקידו על תקצוב המועצות המקומיות, לכן קורא לו ראש העיר גפסו להפסיק את המימון הממשלתי לעיר השכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי גפסו, השלטון בעיר נצרת, העיר הלא יהודית הגדולה בישראל, פוגע בביטחון המדינה. "העיר הופכת לקן טרור בלב הגליל, מרכז להפצת שנאת ישראל שתומך ומגבה כל התנהלות אנטי ישראלית, שממתין כל העת לשעת הכושר כדי לתקוע סכין בגב המדינה", כתב ראש עיריית נצרת עילית, עיר עם רוב יהודי, במכתבו.

הדברים נאמרו לאחר שבעיר נערכה עצרת מחאה נגד המבצע המתנהל בעזה, עצרת שכמוה במספר ערים ברחבי ישראל, בהם גם בחיפה ובתל אביב. "זה ביטוי מובהק לכך שהשלטון בעיר מהווה סכנה בימים של שלום ואיום של ממש בימי מלחמה. לא כל תושבי נצרת הם כאלה, אך אלה שנישאים על גלי שנאה לישראל מתרבים ומתחזקים והם אלה שנותנים את הטון בעיר", טען גפסו והוסיף: "יש להזכיר שגם המחבלת ח"כ חנין זועבי היא תושבת עיר זו".

"יש לפנות מהעיר את עוכרי ישראל"

"יש לפנות מהעיר את תושביה עוכרי ישראל שמקומם הוא בעזה ולא פה, ראש העיר נצרת הוא מסית שמשתמש בכספי המנגנון העירוני לארגון פעילויות חתרניות נגד המדינה", סיים גפסו את מכתבו. לטענתו, הדרך היחידה לפתרון המצב הוא עיכוב הזרמת כספי המדינה לעיר.

"הסתה מכוערת". רה"ע נצרת (חדשות 2)
ראש העיר נצרת, ראמז ג'ראייסי, הגיב בזעם למכתב של שכנו ואמר כי "זוהי הסתה של גזען שלא ראויה להתייחסות. גפסו מכין את סדר היום שלו לקראת הבחירות המוניציפאליות הבאות. אנו חוששים שקבוצות בנצרת עילית יהפכו את ההסתה למעשים, אנחנו נשקול גם להגיש תלונה נגד גפסו בגין הסתה".

ממשרד הפנים הגיבו לידיעה בעיתון "הארץ" ואמרו כי "מענקי האיזון מועברים לרשויות בהתאם לקריטריונים סוציו-אקונומיים וללא קשר לעמדות".