שוב: צעירים ערבים הציתו דגל ישראל ותלו במקומו דגל פלסטין במגדל השעון בעכו

הדי מבצע "עמוד ענן" שבים לעכו: בפעם השנייה ב-48 שעות. צעיר ערבי בשנות ה-20 לחייו נעצר בחשד שהצית את דגל ישראל שהיה תלוי על מגדל השעון בעיר העתיקה בעכו, ותלה במקומו את דגל פלסטין. מחר הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר

מגדל השעון בעכו, הערב (רפעת עקר)

התסיסה בקרב ערביי ישראל נמשכת, ובעכו נערכה הערב הפגנה נגד פעילות צה"ל ברצועת עזה בסיומה הציתו צעירים ערבים את דגל ישראל ותלו על מגדל השעון בעיר העתיקה את דגל פלסטין. המקרה הזה חוזר על עצמו בתוך 48 שעות לאחר שגם בשבת אירע מקרה דומה. צעיר אחד בשנות ה-20 לחייו נעצר, הוא נחקר בשעה זו ויובא מחר לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בעיר.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הערב, לאחר הפגנה של עשרות אנשים נגד מבצע "עמוד ענן" בעזה הגיעו מספר צעירים לנמל עכו, הורידו את דגל ישראל מעל המגדל המקומי, הציתו אותו ותלו במקומו את דגל פלסטין. כעת נדרשים השוטרים ועובדי העירייה להציב מחדש את דגל ישראל במקום. 

בבוקר שבת כאמור הוסר דגל ישראל ממגדל השעון בעיר העתיקה בעכו. אך עדיין לא ברור מי ביצע את המעשה או מה היו נסיבות האירוע, אך הדגל הוצת ובקומו נתלה דגל פלסטין. תושבי ועדי ראייה אישרו את הפרטים והזעיקו את כוחות המשטרה למקום. השוטרים פתחו בחקירת המעשה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר אחד התושבים. "הילדים שלי העירו אותי בבוקר ואמרו לי שהורידו את דגל ישראל ותלו את דגל פלסטין", הוא סיפר וציין, "אני חושב שזה לא הזמן לדברים האלה. אנחנו לא צריכים שיביאו את הסכסוך ומה שקורה בדרום לעיר העתיקה בעכו". התושב חידד עוד את דבריו ואמר, "זה מעשה מכוער. האחראי לו צריך לשלם מחיר כבד".