טכנאים בקו האש: אנשי חברת החשמל נלחמים על האספקה הסדירה

מבצע "עמוד ענן" הציב בחזית לא רק את אנשי כוחות ההצלה והצבא, אלא גם את הצוותים הטכניים של חברת החשמל שמגיעים ליישובים המופצצים כדי להבטיח שהתושבים יהיו מחוברים לזרם כל העת. נוסף על כך, הכריזו שם על שורת הקלות לאוכלוסייה בטווח הרקטות

חשמלאים בקו האש (חברת החשמל)

בין רשויות הרווחה לכוחות ההצלה שפועלים ביישובים שנתונים למטחי הרקטות, פועלים - לעתים גם תחת אש - אנשי חברת החשמל. הנזק שהסב הירי למבנים גרם לא אחת גם לשיבושים באספקת החשמל לאזורים שנפגעו, ולמרות הסכנה יוצאים הצוותים לחדש את הזרם לכל אזרחי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרט לפעילות השוטפת להבטחת אספקה סדירה, הכריזו בחברת החשמל על שורה של הקלות לתושבי היישובים  המאויימים וחידשו את הזרם לכל המקלטים וחדרי המדרגות שנותקו ממנו בעבר.

נוסף על כך, יאפשרו בחברה לתושבי הדרום לשלם את חשבונות החשמל במועד מאוחר יותר, מבלי לדרוש ריבית על כך. הציבור נקרא להיזהר מכבלי חשמל קרועים באזורים שנפגעו מירי ולדווח על כך למוקד 103 או 100 של המשטרה בהקדם האפשרי.

"כל עוד נמשך המצב הנוכחי בדרום ונשמעים הדי המלחמה, תאפשר חברת החשמל ללקוחותיה באזורים אלה לדחות את תשלומי חשבונות החשמל, ללא חיוב בריבית פיגורים. הסדרת התשלומים תתבצע לאחר החזרה לשגרה. מרכזי השירות 103 של החברה ימשיכו לשרת את התושבים כרגיל, נוסף על אתר האינטרנט", נמסר מהחברה.