ראש בראש: רות משדרות - ומוסטפא מעזה

את הדי הפיצוצים הרמים שומעים בימים האחרונים משני צדי גדר המערכת. רות בן-אבו, שעירה נתונה כבר 12 שנים לירי, התעמתה עם מוטספא איברהים מהרצועה ודנה עמו במצב באזור. כך זה נראה

המרחק בין שדרות לעזה קצר מאוד, אבל תהום עמוקה פעורה בין שתי הערים, במיוחד בעיצומו של מבצע "עמוד ענן". רות בן אבו, אשת חינוך משדרות הטיחה הערב האשמות קשות במוסטפא איברהים, תושב עזה ופעיל זכויות האדם. השכנות הבעייתית הפכה לשיחה מתוחה ומלובת יצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אנחנו חיים במצוקה כבר 7 שנים. בימים שחלפו ועד עכשיו הטילים נופלים בכל מקום. שמעתם על מה שקה באמצע עזה, על הילדים והנשים שנהרגו. הסבל מתמשך כל הזמן", פתח איברהים והציג את טענותיו.

רות ענתה לו נרגשת. "תאמין לי שאנחנו שתיים עשרה שנים באותה מצוקה. אנחנו נלחמים על החיים שלנו, על הילדים שלנו. ובוא אני אספר לך - אני זוכרת את עזה קצת אחרת, כשהייתי ילדה, כשלא נתתם לארגונים האלה להיכנס ולהחליט לכם מה קורה אתכם. הארגונים הרסו לכם את החיים", היא הפנתה כלפיו את הטענה.

"שמו את חמאס בפינה"

מוסטפא השיב לה כי "ב-2006 היו בחירות דמורקטיות, שלא היו עוד בכל העולם הערבי. כל העולם וישראל אמרו לא, כי חמאס היה בממשלה". "מה קרה אחר כך?", הוא המשיך לפרט את תשובתו, "כל האנשים בעולם שמו את חמאס בפינה. לא נתנו להם לשלוט. מה מצפים? שחמאס יעמוד ככה?".

רות הביעה צער על סבל התושבים בעזה אבל השיבה - "תאמין לי שמיליון וחצי תושבים בעזה לא רוצים לחיות ככה. תאמין לי שמיליון וחצי ילדים גם מהצד שלנו לא רוצים לחיות ככה. אבל אתם מביאים אותנו למצב של שתיים עשרה שנים ללא יום, ללא לילה, לא חיים. הילד שלי נולד לתוך קסאמים", היא אמרה בכאב.

הרס ברצועה (רויטרס)

"צריך לשים לזה סוף", הוסיפה רות, "ואם תעשו מעשה, להוציא את כל הארגונים שרוכבים עליכם ומנצלים אתכם ואת היכולת המועטה שלכם להילחם בהם, נוכל אולי לשבת ולדבר. כל עוד יש טרור ואתם מגיעים עד לתל אביב, אנחנו לא יכולים להסכים לזה", סיכמה רות את טענותיה.

מוסטפא ענה לדברים בטענות משלו - "ב94' היה הסכם אוסלו, עם כל מה שקרה בתקופה הזו, ואז אמרו שעראפת לא חלק מהשלום. אחר כך בא אבו מאזן שטענו שהוא האיש הכי טוב לנו, והוא יעשה את כל הדברים הטובים. מה שהוא אמר לפני שבועיים הביא לכעס רב בציבור הפלסטיני".

באשר לדיבור על אפשרות המשא ומתן ענה איברהים. "אומרים בואו נדבר על שלום. בואו נעשה סדר. הסבל הוא אנושי, גם בעזה גם בשדרות, אבל צריך קודם כל להגיד שהאנשים בעזה צריכים לחיות בשקט. האנשים בעזה חיים בכיבוש, בסגר. אני לא יכול ללכת לישראל, לגדה, לשום מקום", סיכם איברהים.

מבצע עמוד ענן - דיווחים אחרונים:

צפו: איש ג'יהאד עולמי חוסל בעזה

רקטה נוספת נורתה לעבר תל אביב

מבצע "עמוד ענן": היום החמישי - בתמונות

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"