"ההורים גוננו; בת שנתיים נפצעה"

זוג הורים ושתי בנותיהם שנסעו אחר הצהריים במכוניתם בעיר אופקים מילאו אחר הוראות פיקוד העורף בעת שנשמעה אזעקת "צבע אדום". הם יצאו ממכוניתם ונשכבו על האדמה תוך שהם מגנים על בתם התינוקת, בת שנתיים - ולא שיערו שזו תהיה הפעולה שתציל את חייהם. "היה להם מזל גדול", סיפר יו"ר זק"א, יהודה משי-זהב, שהגיע לזירה

כמעט אסון באופקים: הורים שנסעו יחד עם שני בנותיהם - בנות שנתיים ו-13, שמעו לפתע אזעקת "צבע אדום"; הם לא שיערו שמילוי אחר הוראות פיקוד העורף יהיה המהלך שיציל את חייהם. ממושמעים, יצאו בקור רוח ההורים מן הרכב - ונשכבו על האדמה, תוך שהם מגוננים על בתם הרכה בשנים. הם נפצעו בינוני ושתי בנותיהם נפצעו קל. אדם נוסף נפצע קשה מרסיס בצווארו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יו"ר ומייסד ארגון זק"א, יהודה משי-זהב, הגיע לזירת האירוע וסיפר על שראו עיניו: "מעדויות שנאספו במקום נראה כי בני הזוג עצרו את מכוניתם בצד. בתוך כלי הרכב הייתה גם בתם בת השנתיים". הוא הוסיף, כי לאחר מכן יצאה המשפחה מן הרכב - ונשכבה על הקרקע, כנדרש. "למזלם הרע - רקטת הגראד התפוצצה מטרים ספורים מהם והם נפגעו מרסיסיה".

"הם יצאו מהאירוע הזה בנס גדול", אמר משי-זהב. "בני המשפחה ניצלו במזל מפגיעה קשה יותר - או חלילה ממוות", ציין והדגיש כי "מזלם היה שהם נשמעו להוראות פיקוד העורף ונשכבו על האדמה; הרקטה פגעה מעבר לגדר הכביש".

"האם נשכבה על בתה - וגוננה עליה"

רס"מ דקל זארוק, שוטר מתחנת אופקים, שמע את האזעקה שבישרה את שיגור רקטת הגראד מרצועת עזה, וסיפר על שאירע: "נכנסנו למרחב המוגן, ולאחר מכן שמענו פיצוץ עז קרוב מאוד לתחנה". הוא הוסיף, כי יצא יחד עם חבריו מהמבנה שבו שהו והבחינו בנזק שנגרם לצומת שבו התפוצצה הרקטה.

"ראיתי פטריית עשן גדולה מאוד", סיפר. "מתחתיה הייתה מכונית מסוג שברולט שניזוקה מרסיסים ולצידה שכבו שלושה פצועים: אב, אם ותינוקת". רס"מ זארוק ציין כי "האם נשכבה על בתה הקטנה - שכתוצאה מכך נפצעה קל בלבד. בתם, בת 13 - עמדה מעליהם וזעקה בכאב. היא הייתה בהלם". לאחר מכן, כך הוא מתאר, הגיעו חיילים מן העבר השני של הכביש וציינו כי נהג משאית נפצע גם הוא מרסיס בצווארו. "ככל הנראה, הוא הנפגע החמישי שמצבו הוגדר קשה".

מבצע עמוד ענן - הסיקור המלא:

חוסל ראש מערך הרקטות של חמאס

ברק: "ייתכנו פעילויות קיצוניות יותר"

אופקים: 5 נפגעים מפגיעת רקטה ברכב

אובמה נגד מבצע קרקעי: "עדיף בלי" 

חמאס: "הירי הבוקר כוון להרצליה"

מצרים מגבירה את המאמצים להביא להפסקת אש

צה"ל לתושבי עזה: "עוברים לשלב הבא"