אזעקה באספרסו בתל אביב: "הבועה התנפצה"

גם בבועה התל אביבית בשדרות רוטשילד רצו רוב הלקוחות בבתי הקפה והמסעדות בזמן הישמע האזעקה למרחבים המוגנים, אך היו כאלה שלא קמו מהמקום. "צריך לנער את התל-אביבים", סיפרו במספר מסעדות בעיר. "כולם חזרו לשתות קפה אחרי הפיצוץ". שיחה עם מספר מסעדות בתל אביב - רגע אחרי האזעקה

שד' רוטשילד בתל אביב (חדשות 2)

שדרות רוטשילד הן אולי הסמל ל'בועה התל-אביבית', אבל הבוקר כשנשמעה באזור האזעקה, יושבי בתי הקפה והמסעדות ברחוב המפורסם נאלצו לקטוע את שגרת החיים שלהם, ובין הקוראסון לארוחת הבוקר, הם נכנסו למרחב המוגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כולם התפנו למרחבים המוגנים - היו כאלה שנכנסו להיסטריה של ממש והיו חלק שנשארו אדישים", סיפרה נטלי, מנהלת משמרת בבית הקפה "לנדוור" ברוטשילד. "אין לנו ממ"ד אבל יש לנו מרחב מוגן - כל מלצר אחראי לפנות את היושבים באזור שלו, ונראה לי בכללי שצריך לנער את התל-אביבים". נטלי, תושבת תל אביב בעצמה מעריכה כי בקרוב האדישות הזאת תסתיים: "הבועה מתנפצת".

במסעדת בנדיקט המשיכו להכין את ארוחות הבוקר מיד לאחר שהסתיימה האזעקה. "חלק המשיכו לשבת לאכול אבל אנו משתדלים להגיע אליהם מיד ולפנות אותם למרחב המוגן", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עופר, מנהל במסעדה. "בגדול, אנשים יודעים לאן ללכת - אין לנו ממ"ד אבל יש לנו מרחב מוגן".

"חזרו לשתות קפה אחרי האזעקה"

שני לבל, אחראית משמרת בבית הקפה "לנדוור" דווקא חושבת שהאדישות בתל אביב נמשכת. "האנשים היו יחסית רגועים וחזרו לשתות קפה אחרי האזעקה, אבל חשוב להגיד שלא היה שולחן שנשאר לשבת כולל העובדים", ציינה. למרות זאת, היא אמרה כי פחות לקוחות מגיעים לשתות ולאכול: "אין את אותם כמויות של אנשים אבל יש עדיין רבים שבאים לבלות".

גם בשדרות רוטשילד הבינו שהאזעקות האלה יכולות להפוך לשגרה. "זה מפחיד, הייתי קטנה במלחמת המפרץ ואני לא זוכרת מה היה בזמנו אבל זה פתאום ממשי שזה הגיע למרכז", סיכמה לבל.

"עמוד ענן" - היום החמישי:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

בן 72 במיל': "תוך חצי שעה בבסיס"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו