בן 72 במילואים: "הייתי תוך חצי שעה בבסיס על מדים"

יענקלה פויכטונגר מפתח תקווה התנדב למילואים למרות גילו והתייצב בבסיס במהירות. "ישנתי על מזרון צבאי במדים", סיפר הבוקר והתגאה: "אני הכי מבוגר בבסיס שלי". והצעירים? "יש להם פחות מוטיבציה מפעם"

רנ"ג פויכטונגר. "הכי מבוגר בבסיס" (חדשות 2)

אלפי אנשי מילואים גוייסו בימים האחרונים לקראת אפשרות של מבצע קרקעי ברצועת עזה. רב-נגד יענקלה פויכטונגר בן ה-72 מפתח תקווה אמנם לא קיבל צו 8, אך התנדב לשירות ובימים האחרונים עבד במרץ וסייע לגייס מילואימניקים למערך התובלה של צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"התייצבתי תוך חצי שעה בבסיס - הלכתי לישון עם מדים ב-02:30 בבוקר וקמתי ב-05:00 בבוקר, ישנתי על הרצפה", סיפר הבוקר פויכטונגר לחדשות 2 באינטרנט. "אני חתום למילואים עוד שלוש שנים ואני מגיע כל פעם עם מוטיבציה, אני הכי מבוגר בבסיס שלי".

הוא שיתף בתחושותיו לפיהן המוטיבציה של החיילים ביחידה שלו כבר לא גבוהה כמו פעם. "לדאבוני הרב הצעירים כבר לא כמו פעם ואני מקווה שזה ישתנה, חלק מאנשי המילואים אצלנו ניסו למשוך את סוף השבוע למרות שהצו היה ליום שישי".

עם זאת, באגף כוח האדם הביעו שביעות רצון משיתוף הפעולה של אנשי המילואים. "לוחמי המילואים עוסקים באימונים ובתרגול מודלים לתמרון קרקעי", אמר הבוקר דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי. "גם אם יוחלט שלא לבצע מהלך קרקעי תנוצל מסת המילואים להגברת הכשירות".

 

"עמוד ענן" - סיקור מלא:

אזעקה ושני יירוטים מעל גוש דן

חמאס: "פגענו בסטי"ל ישראלי מול חופי עזה"

השר יעלון: יש מגעים להפסקת אש

צפו: תקיפת משגר סמוך למסגד

עלות המבצע: רבע מיליארד שקלים

יומן מבצע: היום החמישי של "עמוד ענן"

נתניהו: המבצע נמשך, ערוכים להרחיבו