בית חולים תחת אש

חייהם של החולים והצוותים הרפואיים בבית החולים "ברזילי" שבאשקלון הפכו לקשים במיוחד. בימים האחרונים בהם הפך בית החולים הפריפריאלי והבלתי ממוגן לכזה המוצב בחזית הלחימה בדרום, חולים רבים מטופלים על רקע נפילות הטילים. היולדות בביה"ח מתארות מצב אבסורדי, כמו גם הורים לפגים המטופלים בממ"ד

ימים לא קלים עוברים על המאושפזים והצוות הרפואי בבית החולים "ברזילי" שבאשקלון. בית החולים הפריפריאלי שהפך בתוך זמן קצר לחזית, מטפל במספר רב של חולים, פצועים ואפילו יולדות במתכונת חירום, אף על פי שהוא אינו ממוגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

די בהאזנה לקולות הבוקעים ממחלקת היולדות שבבית החולים, בכדי להבין את תמונת המצב הסוריאליסטית בה הוא מצוי. האזעקות המתריעות על נפילת הרקטות במבצע "עמוד ענן" מתערבלות עם קריאות ההדרכה של המיילדות לנשים הכורעות ללדת בחדרי הלידה.

מחלקת היולדות אינה ממוגנת, כמו גם שאר האגפים בבתי החולים. גורמים בקרב הרשויות אמרו כי יעבירו תקציב למיגון בית החולים שקולט בימים אלו גם נפגעי חרדה רבים בעקבות המבצע. אולם בבית החולים מספרים בייאוש כי מועד הביצוע עדיין רחוק.

חן חסן, שילדה השבוע את בנה, סיפרה כי חשה קרועה בעת שילדה את בנה על רקע קולות הפיצוצים. "זה היה נורא קשה" סיפרה, "נכנסתי בשיא הלחץ לחדר הלידה ואני שומעת אזעקות. אומרים לך ללחוץ אבל את לא יודעת איפה לשים את עצמך".

לעומת היולדות, הילדים והפגים נמצאים בממ"ד ובמקלט של בית החולים. הצוות הרפואי מנסה לשחרר את הפגים במהירות האפשרית לבתיהם. ובכל זאת, בביה"ח "בריזילי" מתארים מציאות עגומה של צפיפות עריסות, חיידקים והורים מודאגים בפגייה שהועברה אל המקלט.

לאה גבאי, שבתה מטופלת בפגיית בית החולים תיארה את המציאות ההזויה במקום. "אנחנו נלחמים על החיים של הבת שלי, אבל לאיזה עולם היא מגיעה?" שאלה. "זה כביכול נס שהיא בחיים לאחר שהיא נולדה בשבוע ה-25, אבל ככל שאנחנו מתקדמים אני שואלת את עצמי לגבי המקום שאליו אביא אותה, אל הבית ולריצה אל הממ"ד".