עכו: אלמונים הציתו דגל ישראל

פרסום ראשון: האם הדי מבצע "עמוד ענן" הגיעו גם לעכו? אלמונים הורידו הבוקר את דגל ישראל ממגדל השעון בעיר העתיקה בעכו, הציתו אותו, ותלו במקומו את דגל פלסטין. עדי ראייה במקום אישרו את הפרטים והזעיקו את המשטרה שפתחה בחקירה

דגל פלסטין מונף, היום (רפעת עקר)

מבצע "עמוד ענן" של צה"ל ברצועת עזה לא גרר בינתיים מחאות פומביות של ערביי ישראל. עם זאת, ייתכן שהבוקר נראה סימן ראשון למחאה כזו - אלמונים הסירו את דגל ישראל ממגדל השעון בעיר העתיקה בעכו, העלו אותו באש, ותלו במקומו את דגל פלסטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר הוסר דגל ישראל ממגדל השעון בעיר העתיקה בעכו. עדיין לא ברור מי ביצע את המעשה או מה היו נסיבות האירוע, אך הדגל הוצת ובקומו נתלה דגל פלסטין. תושבי ועדי ראייה אישרו את הפרטים והזעיקו את כוחות המשטרה למקום. השוטרים פתחו בחקירת המעשה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר אחד התושבים. "הילדים שלי העירו אותי בבוקר ואמרו לי שהורידו את דגל ישראל ותלו את דגל פלסטין", הוא סיפר וציין, "אני חושב שזה לא הזמן לדברים האלה. אנחנו לא צריכים שיביאו את הסכסוך ומה שקורה בדרום לעיר העתיקה בעכו".

התושב חידד עוד את דבריו ואמר, "זה מעשה מכוער. האחראי לו צריך לשלם מחיר כבד". תושב נוסף אימת את הפרטים.

לפני מספר חודשים נרשם במקום אירוע דומה. תושב אחד הכפרים באזור הגיע לעכו והוריד את דגל ישראל מהפסל של נפוליאון בונפרטה בעיר, ותלה במקומו את דגל פלסטין. הוא נחקר ובסופו של דבר שוחרר.