בירושלים ערוכים לפתוח את המקלטים: "תפס אותנו לא מוכנים"

רבבות בני אדם בירושלים וסביבתה הופתעו למשמע אזעקה היום אחר הצהריים. לאחר מכן התברר כי רקטה התפוצצה באזור גוש עציון. "אנחנו לא יודעים מה לעשות, זה תפס אותנו בהפתעה", סיפרו תושבים בבירה. ראש העיר ברקת ניסה להרגיע ופתח חמ"ל: "יש להמשיך בשגרת החיים, מוכנים במידה שנידרש"

לאחר שהערב נשמעה אזעקה בירושלים והסביבה ואותרה נפילה באזור גוש עציון, תושבים רבים בבירה מודאגים מהירי ובעיריית ירושלים ערוכים לפתוח את המקלטים. "אני מבקש להרגיע את כל תושבי ירושלים, ניתן להמשיך את שגרת החיים בעיר ולהישמע להוראות פיקוד העורף", הבהיר ראש העיר ניר ברקת. בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד עם כל העדכונים, הפרשנויות והמרואיינים ממספר מוקדים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק לפני כחודש תרגלה העירייה תרחיש של ירי רקטות על העיר. "המקלטים הציבוריים מוכנים במידה ונידרש על ידי פיקוד העורף לפתוח אותם", הוסיף ברקת. במקביל, ממלא מקומו על ברקת, קובי כחלון ציין כי הטיל נפל רחוק מהעיר ומחוץ לגבולותיה. "פתחנו את החמ"ל שלנו, כל הכוחות שאמורים להגיע בתחום הרווחה והייעוץ הפסיכולוגי יגיעו ואנו בקשר עם משטרת ישראל", סיפר כחלון. "ההמלצות לתושבים בעיר היא להמשיך לנהל את אורח החיים כפי שהתנהלה העיר 3000 שנה - עברנו דברים יותר מורכבים".

"תפס אותנו לא מוכנים"

על פי הערכות, הרקטה שנורתה מעזה לכיוון אזור ירושלים היא טיל לא מוכר שיוצר בעזה, שלא יכול לשאת עליו נפץ רב. "אנחנו באמת לא יודעים מה לעשות, הייתי עם הילדים שלי במקלט ולא היה לי לאן ללכת. זה היה לא צפוי ומלחיץ, תפס אותנו לא מוכנים", סיפרה לחדשות 2 תושבת העיר.

גם אחרים בעיר לא האמינו. "היינו בטוחים שמדובר בתקלה, באמת שלא חשבתי שזה יגיע לכאן ואני מקווה שזו תהייה הפעם האחרונה, לא הלכתי למרחב המוגן כי חשבתי שזה לא אמיתי ואני מקווה שהשבת תהייה שקטה ובטוחה", סיפר סטודנט שמתגורר בעיר.

בין היתר נשמעה האזעקה בנווה אילן, מבשרת ציון, מוצא עלית, בית"ר עילית, מעלה החמישה, אורה והר אדר.

בצהריים: שני טילים על תל אביב

הירי בבירה מגיע לאחר ששני טילים נורו בצהריים מרצועת עזה לכיוון העיר תל אביב. אזעקה נשמעה ברחבי העיר, וכן ברמת גן, רמת השרון ואזורים נוספים בגוש דן. לאחריה, החרידו קולות נפץ רמים את הסביבה. לפי ההערכה, התרחשו הנפילות בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזק. מדובר בירי השני בתוך יממה לכיוון תל אביב, ובחמאס קיבלו על עצמם את האחריות על השיגור.

"שמענו אזעקה חזקה", סיפרה מניה, תושבת שכונת רמת אביב ג' שבצפון תל אביב. "כל השכנים יצאו לחדר מדרגות עד ששמענו קול נפץ די מרוחק". ג'ורג', תושב יפו, סיפר על האירוע: "ברגע ששמעתי את האזעקה התחלתי לרעוד ורצתי עם הכלב שלי לחדר המדרגות. עשר שניות אחר כך, שמעתי 'בום' מכיוון דרום-מזרח ואחריו קול פיצוץ נוסף וחלש יותר. מאז מלחמת המפרץ לא התמודדתי עם טילים ואזעקות".

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקעי

סוללה נוספת של "כיפת ברזל" תופעל

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש