עם צו 8 ביד וגאווה בלב: "הולכים להגן על המולדת"

אלפי חיילי מילואים קיבלו הבוקר טלפון שהוציא אותם באחת מהשגרה האזרחית לקראת הלחימה בדרום. בעלי משפחות מכל רחבי הארץ עזבו את קרוביהם והחלו להיערך בבסיסי הצבא השונים לקראת הכניסה לשטח הרצועה: "נהיה שם כמה שצריך. אם צריך משהו - נכנסים"

עם תחילת יומו השלישי של מבצע "עמוד ענן" נקראו ישראלים רבים לשירות מילואים במסגרת גיוס נרחב שעוד צפוי להימשך לקראת ההכנות לפעולה קרקעית ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר קיבלו כ-16 אלף אנשי מילואים ברחבי הארץ שיחות טלפון אשר קראו להם להתייצב בנקודות האיסוף השונות. "על הבוקר התקשרו והודיעו על צו 8, שצריך להגיע", סיפר זאב שבסנסקו.

סטיבן גלובס, חייל מילואים גם הוא סיפר כי חיכה לצו הקריאה. "ציפיתי לזה למרות שתמיד יש העדפה שלא נצטרך להיכנס ושהדברים ייפתרו בעצמם, אבל אם צריך להיכנס נכנסים", סיפר.

ברור לכולם ששירות המילואים לא ייגמר בתוך כמה ימים - מילואמניקים רבים סיפרו שהמעסיקים שלהם דווקא קיבלו בהבנה את ההיעלמות הפתאומית. "המנכ"ל שלי תומך באנשי מילואים ומקדם בברכה את כל מי שנקרא לשירות", סיפר בניהו מזרחי, עובד בחברת הייטק והוסיף: "הולכים להגן על המולדת. שבוע-שבועיים, אנחנו נהיה שם כמה שצריך".

למרבה ההפתעה לא רק גברים קיבלו הבוקר את הצו - גם לי קריגר סיפרה נקראה לשירות תוך כמה שעות. "יש גם בנות שעושות מילואים, כל אחד והתפקיד שלו. הייתי באמצע העבודה והודעתי שאני חייבת ללכת", סיפרה.