עם דגלי פלסטין: אלפי ערבים-ישראלים מחו נגד המבצע

ביומו של השלישי של "עמוד ענן" יצאו חלק מבני המגזר להפגין נגד הממשלה ומחו על הלחימה ברצועת עזה. "יצאנו להגיד די לתוקפנות", הסבירו אחדים מהם. ניסיון לארגן עצרת גדולה נכשל בעקבות מחלוקת פנימית בנושא הציבור הערבי

הונפו דגלי פלסטין. ההפגנה היום (אתר בוקרא)

בזמן שיותר ממיליון אזרחים - מהדרום ועד גוש דן - נאלצים להימלט אל המרחבים המוגנים, יצאו אלפי אזרחים ערבים-ישראלים לרחובות הערים והכפרים במגזר ומחו נגד הממשלה ומבצע "עמוד ענן". העצרת הגדולה ביותר נערכה באום אל-פחם, שם - בתום תפילות יום השישי - הניפו כ-500 מפגינים את דגלי פלסטין והביעו הזדהות עם תושבי רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים צעקו קריאות נגד צה"ל ודרשו מהממשלה לחדול מיד מהמבצע הצבאי ברצועה. "המלחמה הזאת משרתת את הפוליטיקאים בישראל", האשים משתתף באחת העצרות בריאיון לחדשות 2. "הסיבה לכך שיצאנו לרחובות היא כדי להגיד די לתוקפנות".

בוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל פעלו לארגן עצרת מחאה המונית בכפר כנא נגד המבצע ברצועה, אך ניסיונותיהם העלו חרס.

גורמים במגזר טענו כי הסיבה לכך נעוצה במחלוקת שהתגלעה בציבור הערבי בסוגיית הפעולה נגד ארגוני הטרור ובראשם חמאס. נוסף על כך, עלו טענות שלפיהן סיכלו את היוזמה חלק מנציגי המפלגות הערביות - מחשש שהעצרות יישאו אופי איסלמיסטי קיצוני.

"לא רק נתניהו, ברק וליברמן מנצלים את המבצע הצבאי בעזה על מנת ליצור הון פוליטי עבורם. גם המפלגות הערביות מנסות לגרוף הישגים מההמצב הביטחוני".  

מבצע עמוד ענן - עדכונים אחרונים:

2 טילים נורו לת"א; נפגעים בנגב

מחשש להתלקחות: כוננות שיא בירושלים

ירי כבד לדרום; הכנה למבצע קרקע

טורקיה: "מו"מ ישיר לסיום המבצע"

ר"מ מצרים בעזה: פועלים להפסקת האש