ברחבי הארץ מתגייסים למען הדרום

עסקים, רשויות ואתרי תיירות מזמינים את תושבי הדרום להתארח ולנוח הרחק מטווח האש. תושבי הרצליה מזמינים את אנשי הדרום להתארח בביתם, הספארי ברמת גן מציע הנחות משמעותיות לתושבי הדרום וכ-1,200 בני נוער מטיילים הבוקר בירושלים באדיבות המועצה הציונית לישראל. "בימים כאלה, כולנו עורף אחד", הסבירו את התופעה

הפוגה מהשהיה הארוכה בממ"ד, ארכיון (רויטרס)

בעוד מבצע "עמוד ענן" נמשך, תושבי הדרום כורעים תחת נטל הרקטות ונאלצים לבלות את זמנם במרחב המוגן ובמקלטים העירוניים. בשאר אזורי הארץ לא נשארו אדישים ועשרות פניות התקבלו למוקדים השונים במטרה להתנדב ולסייע להפיג מעט את המתח הרב בו שרויים התושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עיריית הרצליה הודיעה הבוקר על פתיחת מוקד פניות מיוחד ש"משדך" בין תושבי העיר המעוניינים לארח בביתם לבין תושבי הדרום המעוניינים לצאת מחוץ לאזור הירי. ניתן לפנות למוקד העירייה בטלפון 106 או 09-9591520. 

במקביל, שלל עסקים ברחבי הארץ פתחו במבצעים והנחות לתושבי הדרום. הספארי ברמת גן פתח אף הוא את שעריו לתושבי הדרום ומציג מחירים מוזלים בשיעור של יותר מ-50% הנחה לתושבים המעוניינים בהפוגה. גם תיירות "צובה" בירושלים מציעה הנחות דומות לתושבים שיציגו תעודה מזהה. תיירות ניר דוד מזמינה את התושבים להיכנס חינם לגן החיות האוסטרלי ולהתארח במחיר מסובסד במקום.

המועצה הציונית בישראל נרתמה למען תושבי הדרום והזמינה הבוקר 1,200 בני נוער מהמועצה האזורית נחל שורק ליום כיף בירושלים במסגרתו יטיילו ברחבי הבירה ובגן החיות התנכ"י. "בימים כאלה כולנו עורף אחד", הדגיש יעקב חגואל, יו"ר המחלקה לפעילות בישראל בהסתדרות הציונית.