כיסא הגלגלים הוא לא מכשול לאהבה

הם נפגשו במחנה קיץ לילדים עם מוגבלויות ומאז הם יחד: עדן, חולה במחלת ניוון שרירים, וזיו, מתנדב שהגיע לעזור לילדים. כעת השניים מתחתנים ואומרים כי הקשיים לא יפריעו להם להיות יחד. בינתיים הם מנסים להגשים את החלום של עדן - צימר מונגש בו יוכלו לבלות את ירח הדבש

בגיל צעיר אובחנה עדן כלוקה במחלת ניוון שרירים תורשתית שבחלק מהמקרים עלולה להוביל לניוון שרירי הנשימה ואף למוות בגיל צעיר. למרבה המזל, עדן לקתה בסוג הקל יותר ומאז גיל 12 היא על כסא גלגלים. אבל לא המחלה ולא כסא הגלגלים מנעו ממנה להתחתן עם בחיר ליבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחתו של זיו, בעלה של עדן, מתנדבת כולה בעמותת "שמחה לילד", עמותה המסייעת ומספקת פעילויות לילדים עם מוגבלויות פיזיות ומחלות כרוניות. לפני שנה וחצי זיו, אז לפני קורס קצינים התנדב בקורס קיץ של העמותה שם פגש את עדן, לשעבר חניכה בעצמה בקורס הקיץ ואז בת שירות לאומי.

כבר אחרי חודשיים של קשר, הכיוון היה ברור לכולם. זיו עבר בדיקות על מנת לוודא שהוא אינו נשא של המחלה גם כן והוריו עוד לפני הצעת הנישואים, כבר שיפצו והנגישו את ביתם לכסא גלגלים.

"תמיד חשבתי שייקח קצת זמן ואז הוא יתפכח ויבין מה הוא עושה", מספרת עדן. "אבל זה לא קרה". גם זיו מבהיר שלא דבר כמו כסא גלגלים יעמוד בינו לבין האהבה. "היא עירונית מנתניה ואני מתנחל. היא אזרחית ואני בצבא, אלו הפערים, מתי להיפגש. כסא הגלגלים הוא לא המחסום".

לא נתנה לכסא הגלגלים לעצור אותה.עדן. (פוטוגני חיים בוכריס)

מלבד החסמים החברתיים איתם הם נאלצים להתמודד, עיקר הקושי הוא הנגישות הפיזית. למשל החלום של עדן לצאת לצימר לירח דבש, שלא התגשם משום שלא מצאה צימר נגיש. אבל הם לא דואגים כי עכשיו, אחרי החתונה, המסע של זיו ועדן רק מתחיל.

לתרומות לעמותת "שמחה לילד" ניתן לפנות למספר 054-3050531 או באתר simchalayeled.org.il.