פרס בשדרות: מציאות לא נורמלית

הנשיא ביקר בבית ספר בעיר ושוחח עם התלמידים. אחת הילדות אמרה לו: "אנו חיים בפחד ובחרדה שהנה עוד רגע תישמע האזעקה". הנשיא השיב: "חובה על מדינת ישראל להקשיב לך ולילדי עוטף עזה ולהגן עליכם"

פרס חיזק את הילדים (לע"מ)

נשיא המדינה שמעון פרס הגיע היום לביקור הזדהות עם תושבי הדרום בעיר שדרות ושוחח עם ילדים שחוו בימים האחרונים את אימת הרקטות.

פרס נפגש עם תלמידי בית הספר התורני מדעי בשדרות, הצטרף אליהם בתוך המיגונית ושוחח עמם על תחושותיהם, על רקע סבב ההסלמה האחרון. פרס הגיע למקום מלווה בראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה, ראשי המועצות של עוטף עזה אלון שוסטר וחיים ילין וקצינים בכירים מפיקוד העורף.

בפתח ביקורו ניגשה אל הנשיא חן מלכיאל, תלמידת כיתה ד', ובירכה אותו על בואו. "נולדנו והוגדרנו ילדים אדומים", אמרה לו הילדה. "אנו ילדים שחיים בפחד ובחרדה שהנה עוד רגע תישמע האזעקה ונעזוב את המשחק, את הטבע, את החברים וניכנס לחדרים מוגנים. ארבע קירות, ללא חלונות. זה מאוד לא נעים".

פרס השיב לה וליתר הילדים במקום. "אני בא לכאן כסבא שחש את כאבן של האמהות ונכדים שלא ישנים בשקט בלילות", אמר. "דעו לכם שאתם מקור של עוצמה וכח לכל עם ישראל. דעו כי כל הילדים במדינת ישראל גאים בכם. אתם ילדים אמיצים שחיים במציאות לא נורמלית".

"העדפה מתקנת לטובת תושבי הדרום"

הנשיא הוסיף והתייחס למצבם. "אני יודע כמה קשה לא לישון בלילות, כמה קשה לאמהות שלכם וכמה אתם רוצים לחיות חיים רגילים. חובה על מדינת ישראל להקשיב לילדה חן ולילדי עוטף עזה ולהגן עליהם", אמר.

פרס הדגיש כי "יש ליצור שוויון, הייתי אומר אפילו העדפה מתקנת לטובת תושבי הדרום ולהשלים ללא דיחוי מיגון מלא לצורכי התושבים".

בסיום הביקור התפנה הנשיא לסמן בבירור את האחראים להסלמה. "חמאס הוא האחראי הבלעדי למצב הבלתי נסבל של ירי טילים על ישראל. עליו מוטלת האחריות לשלוט בתתי הארגונים הנוספים הפועלים מתחת לאפו בהסכמתו השקטה. יש להפסיק לאלתר את הזרמת הכספים הבלתי פוסקת לעזה, כספים המופנים ישירות למימון טילים וטרור".

פרס הצטרף לדברים דומים שאמר אתמול שר הביטחון ברק ופנה גם לקהילייה הבינלאומית: "מדינות העולם שבצדקנותן מעבירות כספים לעזה ובראשן קטאר בעזרתו הנדיבה של האמיר אינן יכולות להמשיך בכך, ועל העולם לראות נכוחה את המציאות לפיה כסף בעזה שווה טרור".