בתוך שבועיים: שתי גורילות נולדו בספארי

מטפלי גן החיות הגדול ברמת גן התרגשו למראה האירוע הנדיר: הגורילות הוותיקות אניה וליה ילדו שתי גורות - בהפרש של שבועיים זו מזו. לדברי אנשי הספארי, מדובר באירוע נדיר במיוחד שכן ברחבי העולם ממתינים לעתים שנים ללידה של גורילה אחת. צפו בתמונות

"בייבי בום" בספארי (טיבור יגר)

"בייבי בום" בספארי ברמת גן: שתי גורילות נולדו בתוך שבועיים. מדובר באירוע נדיר במיוחד, שכן בגני חיות ברחבי העולם מחכים לפעמים שנים רבות עד שתיוולד גורילה אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחרונה המליטה אניה, נקבת גורילה בת 25 - גורה בשם אמליה. מטפלי גן החיות לא העלו בדעתם שבהפרש כה קטן תמליט גם ליה, בת ה-34 - גורה משלה. זאת ההמלטה הרביעית של ליה, שהפכה את גן החיות ברמת גן לאחד המובילים בעולם בלידות גורליות.

בשתי ההמלטות האלו נולדו הגורים התשיעי והעשירי למניין הגורילות בספארי. בקרוב, כאשר השניים יוכלו ללכת ולעזוב קצת את אמהותיהם -  הם יוכלו לשחק יחדיו בחצר. בספארי מעריכים כי בבוא היום הם יעברו לגני חיות אחרים כדי לסייע לעוד גרעיני רבייה. הספארי לוקח מזה שנים רבות חלק בתכנית הרבייה האירופאית ונחשב לאחד מגני החיות המובילים בתחום.

ימים אחדים לאחר ההמלטה של אניה התברר כי גם בתה אלי, השוהה כעת בגן החיות ולנסיה בספרד, המליטה גורה כך שאניה הפכה בהפרש של כמה ימים, לראשונה בחייה, גם לסבתא.