צפו: תיעדו עצמם "טסים" בכביש - והעלו לרשת

חבורת צעירים מהצפון סיגלה לעצמה הרגל מגונה: עריכת מרוצי מכוניות מסוכנים בין כלי רכב משופרים, שעליהם התקינו תוספים שתפקידם להגביר את כוחות הסוס, לבין אופנועים כבדים. זאת, תוך סיכון חייהם של עוברי דרך תמימים וכמובן של עצמם. במקרה הקודם זה נגמר בהרשעתו של הנהג

לא לומדים לקח: צעירים מהצפון צילמו עצמם כשהם "טסים" עם אופנועים וכלי רכב "משופרים" על הכביש - והעלו את הסרטון לאינטרנט. הפעם זה קרה במנהרות הכרמל בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בחבורת צעירים ערבים, שנוהגת לערוך מרוצים בסופי שבוע בין כלי רכב "משופרים", שעליהם התקינו תוספות כדי להפוך אותם למהירים יותר, לבין אופנועים כבדים. "הם לא עושים חשבון לאף אחד כשהם שמים את השיפורים האלה", סיפר אחד ממשתתפי המרוצים. "הם רוצים לפחד מהמשטרה".

למרות התמונות המטרידות, הכריז היום בסכנין אגף התנועה של המשטרה דווקא על ירידה במספר ההרוגים. "אנו יכולים להגיד שקיימת ירידה של 48 הרוגים בתוך האוכלוסיה הערבית-ישראלית החל מחודש ינואר", ציין בגאווה המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו.

אבל בקטע המתועד נראה, כי ההרתעה עוד רחוקה מלהועיל. "בן אדם שמתקין שיפורים לרכב ב-60 אלף שקל לא מפחד משום דבר", אמר אחד מהמשתתפים באירוע המסוכן. "לא מהמשטרה ולא מהמוות".

המקרה הקודם: נהג ב-"260 קמ"ש" ונשלח לכלא

אלעד ויצמן, שתיעד עצמו נוהג במכונית במהירות של ב-260 קמ"ש עם חבריו, העלה לפייסבוק - ונידון ל-4 חודשי מאסר בפועל, ניסה לערער על עונשו שנגזר ביוני האחרון, בפני בית המשפט המחוזי בחיפה. השופט אברהם אליקים דחה את הערעור.

עם זאת, קיבל השופט את ערעורם של שני הנוסעים האחרים ברכב, ציון ברכה ואלון חיימוב, זיכה אותם מאשמה והורה להשיב להם את הקנס הכספי ששילמו.

ויצמן הורשע בעבירות של נהיגה בקלות ראש ובמהירות שיש בה סכנה לציבור, נהיגה במהירות בלתי סבירה, נהיגה במהירות מופרזת וסיכון חיי אדם. "המערערים מצידם לא כפרו בעצם הנסיעה ברכב אלא שלטענתם מד המהירות היה פגום והראה מהירות גבוהה בהרבה מהמהירות הנכונה שהייתה מותרת", כתב השופט. "משנתבקשו להמציא את הרכב על מנת שתיבדק טענתם, טענו כי אינם זוכרים של מי הרכב".