אחרי 8 שנים: חנינה לרוצח אשתו בתאילנד

שמונה שנים בלבד לאחר שרצח את אשתו בתאילנד, מלך תאילנד חנן את אסיר העולם הישראלי אלי כהן. תחילה הוא נידון ל-150 שנה, אך הוא ישוחרר וישוב לישראל תוך חצי שנה

אלי וקרול כהן (חדשות 2)

001@מלך תאילנד חנן את אסיר העולם אלי כהן שרצח בפברואר 2004 את גרושתו קרול כהן במהלך חופשה בבנגקוק. כהן נידון בתאילנד למאסר של 150 שנה לאחר שביתר את גופתה והשליך אותה לנהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השניים התגרשו לאחר שכהן החליט שברצונו לעבור לחיות באוסטרליה. לאחר מספר חודשים נפגשו השניים בתאילנד לבקשת כהן. מספר ימים לאחר הפגישה התברר כי במהלכה הוא ביתר את גופתה לחלקים וזרק אותם למזוודה לנהר.

בית המשפט בתאילנד החליט אז שלא לגזור על כהן גזר דין מוות לאחר שהשופטים השתכנעו שהוא ביצע את הרצח שלא בכוונת תחילה. בקרוב הוא יחזור לשוב לישראל חף מכל פשע, זאת בהתאם לחוק בישראל.

בראיון לתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל, סיפרה אמה של קרול, רבקה אמסלם, על התחושות הקשות במשפחה לקראת שחרורו של רוצח ביתה. בין היתר היא תקפה את השר אלי ישי שפעל לשחרורו של כהן. "בית המשפט בתאילנד קבע שאם יוחזר לארצו ימשיך לרצות את מאסר העולם שנגזר עליו שם. כעת הקערה התהפכה על פיה. ולמה?", היא שאלה.

אמה של קרול הוסיפה וסיפרה על החופשה שהסתיימה בטרגדיה. "קרול ואלי נפרדו כחברים טובים ושמרו על קשר. הוא שכנע אותה לנסוע איתו לחופשה בתאילנד ואמר לה שהכל מסודר, כולל הכרטיסים. כשטסה הבחינה שלא נקנה לה כרטיס חזור".

"היא רכשה לה כרטיס חזרה לארץ, וגם הספיקה לדבר איתנו משם. כיוון שאני שומרת שבת, לא שוחחנו בסוף השבוע. לאחריו כבר לא שמענו את קולה", שחזרה רבקה אמסלם, וציינה שאיש לא יודע כיצד בדיוק השתלשלו האירועים בליל הרצח עצמו.

השר ישי הגיב לטענות ו"שלל את הפרסום הנוגע למעורבותו בקידום שחרורו של רוצח". ישי הסביר כי לדבריו, בתפקידיו השונים הוא פועל להיות לעזר כדי שצעירים שהסתבכו בפלילים, בעיקר בסמים, בארצות הודו ותאילנד, יירצו את מאסרם בארץ עקב תנאי המאסר הקשים בחו"ל".

ישי הוסיף וציין כי הוא "מעולם לא היה פועל ביודעין למען שיחרורו של רוצח, ואם אכן היה מעורב בכך, הטעו אותו והדבר ייבדק. השר הדגיש כי מקומו של רוצח, כל רוצח, הוא בכלא, עד לסוף ימיו".