אחרי 3 שבועות: מפקד הפלוגה שנפצע ממטען עבר לשיקום

מפקד הפלוגה בגבעתי סרן זיו שילון, שנפצע קשה מפיצוץ מטען צד ליד גבול הרצועה, הועבר היום לשיקום בבית החולים תל השומר לאחר תקופת אשפוז של שלושה שבועות בבית החולים סורוקה. "זיו עבר חיבור מחדש של היד שלו", סיפרו בבית החולים

סרן זיו שילון, היום (דוברת המרכז הרפואי סורוקה)

סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה בחטיבת גבעתי שנפצע לפני כשלושה שבועות מפיצוץ מטען צד שהונח על גדר המערכת ברצועת עזה - הועבר לשיקום בבית החולים תל השומר, לאחר תקופת אשפוז בבית החולים סורוקה בבאר שבע, בה זכה לחיזוק רב ממבקריו תושבי הדרום וכן לביקורים של אנשי ציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך האשפוז בבית החולים, נותח זיו מספר פעמים על ידי צוותים של מומחים באורתופדיה, בפלסטיקה ובכלי־דם ועבר חיבור מחדש של ידו. "זיו פונה אלינו כשהוא סובל מפציעות קשות בגפיים העליונות. הוא עבר חיבור מחדש של היד שהייתה מנותקת ברובה מאזור המרפק", סיפר ד"ר עמיר קורנגרין, מנהל יחידת הטראומה האורטופדית. "הוא עבר מספר רב של ניתוחים מורכבים שבמהלכם חיברנו את כלי הדם ואת העצבים ובהמשך טיפלנו בשיפור מצב היד".

תחילה פונה שילון במצב קשה מאד והוכנס לחדר טראומה כשהוא סובל מפציעות קשות בגפיו העליונות ובאיזור הפנים. לאחר ייצוב מצבו, הוא הובהל לחדר ניתוח ולאחר שנותח הועבר ליחידה לטיפול־נמרץ כללי במצב בלתי יציב, כשהוא מורדם ומונשם. בהמשך, עם שיפור שחל במצבו, הועבר להמשך טיפול במחלקה לכירורגיה פלסטית.

"אני רוצה לאחל החלמה מהירה לכל הפצועים ולהביע הערכה לכושר העמידה והמנהיגות של ראשי המועצות והעיריות ושל האזרחים בכלל", אמר היום ברק במהלך ביקור פצועים בבית החולים סורוקה. "אנחנו פועלים ונפעל בתקיפות ובאחריות כדי לחזק את ההרתעה ולהחזיר את השקט. יחד עם זה, צריך להבין שלא מדובר ב- 'זבנג וגמרנו', אלא בפעולה שיטתית".