המשטרה מקימה יחידה חדשה ללוחמת סייבר

לאור התגברות הניסיונות של גורמים עוינים לבצע מתקפות מקוונות על תשתיות המחשבים בישראל והתפשטותה של פשיעת הסייבר בעולם, הכריז מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו על הקמת יחידה משטרתית מיוחדת שתיאבק בתופעה

נלחמים בארגוני הפשיעה - וגם בפשיעה ברשת: מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, הכריז היום על הקמתה של יחידת סייבר משטרתית מיוחדת, שתפקידה להיאבק בפשעי המחשבים ולהילחם בטרור הקיברנטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נתיבי הברחה פליליים משמשים כפלטפורמה למטרות טרור - וכך גם בסוגיה שנעשית הרבה יותר משמעותית בשנים האחרונות - פשיעת הסייבר, שגם לה יש מאפיינים של טרור", אמר הבוקר דנינו בכנס הבינלאומי לביטחון המולדת שנערך בתל אביב. "נושא הסייבר סומן כאחד האיומים הגדולים על כל משטרות העולם".

המפכ"ל הוסיף: "אני שמח לבשר על ההחלטה להקים יחידת סייבר חדשה במשטרת ישראל שתילחם באיום המשמעותי הזה", לדבריו, היחידה החדשה תורכב מ-60 שוטרים ותהיה אמונה על בניית רשת הביטחון בנושא פשיעת הסייבר.

"מתגברים הניסיונות לבצע מתקפות סייבר על ישראל"

הכרזתו של דנינו על הקמת היחידה החדשה מגיעה כשבועיים לאחר מתקפת סייבר על מחשבי המשטרה עצמם. בעקבות התרעה על החדרת וירוס למערכת המחשבים הוחלט אז במשטרה על ניתוק המחשבים מרשת האינטרנט. בהודעה פנימית שהועברה לאלפי שוטרים נאמר כי מדובר בחשד למתקפת סייבר מערכתית.

ההחלטה לנתק את החיבור מרשת האינטרנט התקבלה לנוכח העובדה שהמשטרה מחוברת למאגרי מידע רגישים במיוחד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין בחודש שעבר בישיבת הממשלה כי מתגברים הניסיונות של גורמים עוינים לבצע מתקפות סייבר על תשתיות המחשבים במדינת ישראל. "מדי יום נעשים ניסיונות רבים לחדור למערכות המחשב של ישראל", הסביר אז נתניהו. "לשם כך הקמתי לפני שנה מטה סייבר לאומי והוא פועל לבלום את הניסיונות הללו על ידי פיתוח מה שהייתי מכנה כיפת ברזל דיגיטלית לישראל להגנה מפני טרור מחשבים".