ראשי רשויות בדרום זועמים: "אנחנו לא ברווזים במטווח"

בדרום קוראים לדרג המדיני לפעול ביד קשה נגד ארגוני הטרור בעזה, זאת לאחר שביממה האחרונה נורו לפחות 50 רקטות לאזור שגרמו לפציעות ולנזק ולביטול הלימודים. ראש המועצה האזורית אשכול: "תפסיקו לדבר ותתחילו לעשות, יש כל הזמן תירוצים". גם בשדרות מתוסכלים: "חייבים להפסיק את זה"

ביממה האחרונה נפלו יותר מ-50 רקטות ביישובי הדרום, והתושבים נאלצים לחיות בחשש מתמיד מפני האזעקה הבאה. הורים רבים נאלצו הבוקר להישאר בבית ולא לצאת לעבוד, לאחר שהלימודים בעוטף עזה בוטלו. ראשי הרשויות בדרום זועמים על התנהלות הדרג המדיני ומבקשים לנקוט פעולה תקיפה ולשים סוף לירי המתמשך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא ברווזים במטווח, על כל עם ישראל לחבק את התושבים שלי ולהבין מה הם עוברים", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול. "לא רק הממשלה הזאת לא הצליחה להביא לרגיעה ולחיים נורמלים, אלא ארבע ממשלות".

הוא הבהיר כי הדרג המדיני צריך לקבל החלטות. "תמיד יהיו תירוצים, בכל מצב שלא יהיה - לא לפני ביקור אובמה, כן אחרי ביקור אובמה, לא בזמן ביקור נסיך קטאר - יש הרבה תירוצים, אבל היחידי שלא מקובל עלי זה שמאשימים את חמאס ולא עושים כלום", אמר ילין שפנה בקריאה לממשלה: "תפסיקו לדבר ותתחילו לעשות".

"ליצור אלמנט הרתעה, לא נמשיך כך"

ראש עיריית שדרות דוד בוסקילה טוען כי ישראל נותנת לקומץ של טרוריסטים להכתיב לתושבים את סדר היום. "בעצה אחת עם אוגדת עזה ופיקוד הדרום החלטנו שכן יתקיימו לימודים, אך הם התחילו בשעה 09:00 בבוקר. אני נתתי הנחייה לא לפזר את הילדים סתם אלא לוודא עם ההורים שהם נמצאים בבית", הדגיש הבוקר בוסקילה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. לאחר מכן בוטלו הלימודים.

"שמתי לעצמי כלל לא להתערב בשיקולים מדיניים וביטחוניים אבל הגיעו מים עד נפש", הוסיף ראש עיריית שדרות. "12 שנים התושבים בלי שגרת יום, בלי לדעת מה יקרה, יש לנו צבא חזק שיכול לכפות את העובדה שהיישובים יהיו בשקט - ממשלת ישראל צריכה להגיד לצבא להפסיק את זה".

"די עם המונח שגרת חירום"

בגן יבנה החליטו לבטל את הלימודים כבר אתמול בערב. "לא רציתי לקחת סיכון לאחר שנורו מספר טילים לאזור שלנו", הבהיר הבוקר ראש מועצת גן יבנה דרור. "ניסו להרגיל אותנו לשגרת חירום, שדרות בסיפור הזה כבר הרבה זמן ואני מתנגד לזה - יש או שגרה או חירום. אי אפשר להחזיק מילון וחצי תושבים כך, צריך להפסיק עם המונח הזה 'שגרת חירום'".

הוא ציין כי יש לילדים חרדות. "אני מאמין גדול בצבא והדרג המדיני גם רוצה שקט אבל חייבים ליצור אלמנט הרתעה, ליצור מאזן ברור מול הצד השני". היום ב-18:30 בערב יקיימו במועצה הערכת מצב לאחריה יוחלט האם לקיים לימודים מחר.

אש בדרום - סיקור מלא:

חיל האוויר תקף 5 פעמים בעזה במהלך הלילה

קריאות במערכת הפוליטית: "הגיעה השעה לטיפול שורש בעזה"

החיילים מנותחים: "הם בסכנת חיים"

הסלמה בדרום: ירי לעבר חבל אשכול

טיל נ"ט פגע בג'יפ צה"ל בעזה