תושבי הדרום הפגינו בת"א: "באנו לעורר את המדינה"

מאות מתושבי עוטף עזה ויישובי הנגב המערבי הפגינו הערב מול הקריה וקראו לממשלה לשנות את המצב הביטחוני ממנו הם סובלים כבר 13 שנה. המפגינים נשכבו על הקרקע וצעקו: "צבע אדום" כדי להדגים לעוברים ושבים את מציאות חייהם

תל אביב נצבעה באדום: מאות תושבי הנגב המערבי ועוטף עזה הפגינו הערב בצומת הרחובות קפלן ולאונרדו דה וינצ'י בתל אביב, במחאה על ההתעלמות המתמשכת לטענתם, של הממשלה מהמצב הביטחוני בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים, מרביתם בני נוער שהגיעו מהמועצה האזורית אשכול ומיישובי עוטף עזה, צעקו אחת לכמה דקות: "צבע אדום, צבע אדום", וביקשו מכל הנוכחים להישכב על הקרקע כדי להדגים לתושבי המרכז מה הם חווים מספר פעמים ביום.

"לעורר את אזרחי המדינה"

אלון שחף, אחד ממארגני ההפגנה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי מטרתם היא "לעורר את אזרחי המדינה וליידע אותם במצב שלנו, מצב שנמשך כבר 13 שנים". שחף הסביר: "כולם מקבלים את המצב כמובן מאליו ובאנו לדרוש שזה לא יישאר כך".

המפגינים קראו לממשלה שתפתור את המצב הנוכחי ולא תשאיר את התושבים בלב הסכנה. "המיגון הוא לא סופר טנקר והוא לא יכול למנוע את זעקתנו. זה אמנם מקל על המצב אבל לא פותר את הבעיה עצמה", הוסיף שחף.

מור קורנגולד, גם הוא ממארגני ההפגנה, סיפר כי הוא מרוצה מההיענות ומההזדהות של הציבור עם תושבי הדרום. "רבים הגיעו לכאן כי הם מבינים שהמצב באזורנו הוא בלתי נסבל", אמר קורנגולד. "הזעקה תגיע גם למעלה".