פרסום ראשון: צפו במבצע להחזרת הקרנפיות שברחו

שלוש קרנפיות מהספארי ברמת גן הצליחו לצאת היום מתחומי הפארק ולהסתובב בכביש ובחנייה הסמוכה. מצלמות אבטחה שהוצבו בסמוך תיעדו את העובדים שרצו אחריהן והצליחו להחזירן לשטח הספארי

שתי קרנפיות העונות לשם "קרן פלס" ו"ריהאנה" יחד עם קרנפית לבנה נוספת, הצליחו לצאת היום (חמישי) משער היציאה הצדדי במתחם הספארי ברמת גן. בסרטון שתיעדו מצלמות האבטחה במקום נראות שלושת הקרנפות שברחו מהלכות להן בנחת בכביש הסמוך לפארק. בתיעוד נראה אחד העובדים מחזיר את השלוש דרך השער הפתוח בחזרה לשטח בו הן אמורות לשהות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובד הנראה בתיעוד הוא השומר, שליווה אותן בריצה חזרה פנימה. גם מנכ"ל הספארי, שלא מופיע בסרטון, השתתף במבצע החזרתן לגן החיות. המנכ"ל מחה להן כפיים במטרה להניע אותן קדימה לעבר השער.

תיעוד ממצלמת האבטחה (חדשות 2)

על פי תחקיר ראשוני שנערך בהנהלת גן החיות, השלוש הצליחו לצאת לאחר שהשומר במקום נרדם במהלך עבודתו. בתושייה רבה, הצליח מנכ"ל הספארי יהודה בר להשיב את הקרנפיות הסוררות.

עוברי אורח שראו את הקרנפיות מחוץ לספארי דיווחו על כך למשטרה, שעדכנה את המוקד העירוני של עיריית רמת גן. במוקד התקשרו ישירות למנכל הספארי וכך זה נפתר.

העובד שנרדם פוטר

"קיבלתי טלפון מהמוקד, לקחתי את האוטו, יצאתי לשם וראיתי את שלוש הקרנפיות עומדות במגרש החנייה", סיפר לחדשות 2 Online מנכ"ל הספארי יהודה בר. "הן לא הבינו מה הן עושות שם, מחאתי להן כפיים והן חזרו לבית שלהן". לדבריו, זו הפעם הראשונה שאירוע כזה זה קורה בתקופתו כמנכ"ל. "זו פשוט תוצאה של התרשלות של שומר שהיה אמור לסגור את השער ולא עשה זאת, במקרה הזה הש.ג. אכן אשם", הוסיף.

"ריהאנה" הקרנפית (דוברות הספארי)

"ככל הנראה הן בעצמן היו בהלם מהמקום אליו הגיעו והן פשוט עמדו במקום ולא ממש טיילו", סיפרה לחדשות 2 Online דוברת הספארי שגית הורוביץ. "סביר להניח שגם הן לא הבינו איפה הן נמצאות והן נכנסו בשמחה לשטח הפתוח ושיתפו פעולה עם המנכ"ל".

בעקבות המקרה, הוחלט לפטר את העובד שנרדם. הקרנפיות כבר חזרו לשטח הפתוח, ונצפו בשעות האחרונות אוכלות בשלווה כאילו דבר לא קרה.  

לפני כשנה הגיעה מבירת דרום אפריקה הקרנפית "ריהאנה" לספארי, והיום היא בת שלוש שנים ושבעה חודשים. עם הגעתה הביעו בספארי תקווה כי גם היא וגם "קרן פלס", הקרנפית שחיה איתה, יצליחו להעמיד צאצאים בעתיד ושבכך תצלח משימת ריבוי הקרנפים, הנמצאים בסכנת הכחדה.