באלוני הבשן חוששים: "פצצת המרגמה נפלה ליד חדר השינה שלי"

ניסים וטורי התבשר הבוקר על כך שפצצת מרגמה מסוריה נפלה ליד חדר השינה שלו. "זה מטריד מבחינת הילדים, אבל אנחנו חזקים", סיפר הבוקר. במקביל: המועצה האזורית גולן ביקשה מהתושבים לשמור על ערנות ולהישמע להוראות גורמי הביטחון. ראש המועצה: "לפעול להפסקת הירי, לא נסכים להסלמה"

"זה מטריד מבחינת הילדים, אנחנו חזקים אבל זה לא נותן כלום להיות גיבורים כשיש ילדים קטנים בבית" - כך אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט ניסים וטורי, תושב אלוני הבשן, שפצצת מרגמה התפוצצה ליד ביתו. התושבים התרגלו בימים האחרונים לשמוע פיצוצים מהקרבות סמוך לגבול עם סוריה, אבל אחרי שהבוקר נפלה פצצת מרגמה סמוך לבתים, הם חוששים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו שומעים בימים האחרונים הרבה רעש של מטוסים ופגזים ואני חושב שסוריה רוצה לערב את ישראל כדי להציל את הראש של אסד", המשיך וטורי, שנמצא בדרך לביתו לאחר שקיבל טלפון מאחראי הביטחון היישוב שבישר לו על הנפילה. "לא נעים לישון בלילה ולחשוש שעוד רגע ייפול פגז בחדר השינה שלך".

לטענתו, ביישוב רגילים לאימונים של צה"ל. "הפעם זה קרוב אלינו מאוד -אנו חזקים וסומכים על צה"ל שהוא מטפל בעניין וכן על הנהגת המדינה", סיכם.

ראש המועצה: "לפעול להפסקה מוחלטת של הירי"

בעקבות הירי, ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה לממשלה ולצה"ל לפעול להפסקה מוחלטת של הירי לעבר ישראל בדרכים של העברת מסר לסוריה ובמידת הצורך בשיתוק מקורות הירי. "לא נסכים להסלמה הולכת וגוברת באזורנו", הדגיש ראש המועצה.

במקביל, ביקשו הבוקר אנשי המועצה מהתושבים המתגוררים ביישובים סמוכי הגדר, לשמור על עירנות, ולהישמע להוראות גורמי הביטחון והמועצה. "אנו נמצאים בקשר הדוק עם גורמי הביטחון והצבא ונערכת בהתאם להתפתחויות ביחד עם צוותי החירום היישוביים", אמרו.

בהכנת הידיעה השתתף משה ג'מוס