מאות אחים שכולים התכנסו: "מרגש"

בארגון "יד לבנים" כינסו אמש מאות אחים שכולים כדי לזכור את אחיהם. "האחים למעשה נושאים את דגל ההנצחה כיוון שההורים שעשו זאת במשך שנים התבגרו או הלכו לעולמם", סיפרה יו"ר ועדת האחים השכולים בארגון. בשבועות הקרובים צפוי לצאת לדרך מפקד האחים השכולים הגדול שינסה לרתום אותם לפעילות ציבורית

כינוס האחים השכולים, אמש (יח"צ)

"האחים למעשה נושאים את דגל ההנצחה" - כך אמרה אמש יושב ראש ועדת האחים השכולים ב"יד לבנים" פרידה שניידרמן, ששכלה את אחיה מאיר במלחמת יום הכיפורים, בכינוס של מאות אחים שכולים החברים בארגון "יד לבנים". את האחים השכולים אמש כיבדו בנוכחותם גם ראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי, סמנכ"ל משרד הביטחון אריה מועלם ויושב ראש ארגון "יד לבנים" אלי בן שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הטקס השנתי הפך כבר למסורת בשנים האחרונות במסגרתו האחים השכולים מכל הארץ נפגשים לרב שיח בנושאים הקרובים לאחים והמשפחות השכולות. "זה מרגש לראות את מאות האחים השכולים מגיעים מדי שנה לכנס השנתי. האירוע הזה מצטרף לעוד שורה ארוכה של אירועים אותם מקיים ארגון יד לבנים יחד עם ועדת האחים", סיפרה שניידרמן. "האחים למעשה נושאים את דגל ההנצחה כיוון שההורים שעשו זאת במשך שנים התבגרו או הלכו לעולמם וכעת מי שנשאר כחלוץ בראש המחנה הם האחים השכולים".

בשבועות הקרובים צפוי לצאת לדרך מפקד האחים השכולים הגדול יחד עם משרד הביטחון וארגון "יד לבנים". המפקד ינסה להגיע לכמה שיותר אחים שכולים במטרה לרתום אותם לפעילות הציבורית שמקיים הארגון בשנים האחרונות לטובת הנצחת הבנים. "רק השבוע סיימנו סדרה של סדנאות של אחים שכולים שמספרים לראשונה עד כמה הם נשאו את הכאב לבד רחוק מעיניהם של ההורים", הוסיפה. "כיום לאחים השכולים תפקיד מכריע בעיצוב הזיכרון של הבנים שנפלו".

"אני גאה לראות מספר כה גדול של אחים שכולים המבקשים בעצם דבר אחד- להיות שותפים להנצחת האח או האחות שנפלו במהלך השירות הצבאי", אמר אלי בן שם, יושב-ראש הארגון. "ההורים השכולים שמילאו בגאווה את המשימה הלאומית הזו כעת מעבירים את הדגל למשמורת של האחים השכולים".