צפו במפגש המרגש: קצין הרפואה והתינוק הפלסטיני בו טיפל

קצין הרפואה שטיפל בתינוק הפלסטיני שלקה בדום לב בשבת הגיע לבקרו בבית החולים הדסה עין כרם. ההורים לא הפסיקו להודות ולחבק אותו ואת קצינת הרפואה החטיבתית. התינוק עדיין מאושפז במצב קשה. האב לחיילים: "מעריך אתכם". צפו במפגש

"האמא חיבקה אותי, האבא לא הפסיק להגיד תודה" - מפגש מרגש התקיים השבוע בבית החולים הדסה עין כרם בין קצין הרפואה שטיפל בתינוק הפלסטיני במעבר אלנבי, להוריו, מעל מיטתו בטיפול נמרץ, שם הוא עדיין מאושפז במצב קשה לאחר שלקה בדום לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש ביום שבת האחרון, אז קצינת הרפואה של חטיבת הבקעה קיבלה טלפון מהמעבר: "יש פה תינוק פלסטיני ומצבו קשה. תגיעו". מיד היא הזעיקה את הצוות הרפואי של גדוד תבור של פיקוד העורף שמאבטח את הגזרה.

קצין הרפואה הגדודי, סגן רונן קסלר (23) הגיע למקום בסביבות השעה 10:00, בזמן שחובשים של מד"א כבר היו במקום. הוא החזיר לו את הדופק, ביצעו בו החייאה והחדירו לו עירוי. לאחר שהוא הונשם ולחץ הדם שלו חזר לרמה תקינה, הוא פונה במסוק של 669 לבית החולים. כבר אז, באמצעות חובש מד"א, הוא שוחח עם הוריו המודאגים.

התינוק הפלסטיני בן החצי שנה לקה בדום לב. הוא והוריו היו בדרכם משטחי הרשות הפלסטינית לבית חולים בירדן, לאחר שהוא חש לא בטוב עוד קודם לכן והומלץ להם לסור לבית החולים.

האב לחיילים: "תודה"

האבא לא הפסיק להודות

שלשום החליט קצין הרפואה, שהוא פרמדיק בהכשרתו, יחד עם קצינת הרפואה החטיבתית מורן גרשוני (25) להגיע לבית החולים. מבלי הודעה מוקדמת הם נכנסו למחלקה, ואז פגשו את האב הנרגש במסדרון. הוא כמובן אישר להם להיכנס ולא הפסיק להודות להם.

"הם ממש שמחו שהגענו", סיפר סגן קסלר לחדשות 2 Online. "רוב הזמן דיבר האבא באנגלית. הוא סיפר את מה שקרה לפני שהגיעו למעבר, הוא כל הזמן חזר והודה לנו על מה שעשינו. האמא גם הודתה לנו ואפילו היו חיבוקים בינה לבין הקרפ"חית. היה מאוד מרגש, אבל לא קל. לא קל לראות ילד בן חצי שנה שוכב ומחובר לצינורות ובמצב לא טוב. נגענו בו וליטפנו אותו, ואמרנו להם שאנחנו מקווים שזה יסתיים בשלום".

"אני מעריך את כל מה שחיילי צה"ל עשו, ושהם התפללו בשביל הילד שלי", אמר האב הנרגש. "הם נתנו לו עזרה ראשונה, לקחו אותו במסוק להדסה וזאת למרות שהוא לא ישראלי אלא פלסטיני".

יחד עם קסלר הגיעה כאמור קצינת הרפואה. "ממש התרגשתי, המפגשים האלה חשובים כדי שיבינו שאנחנו מטפלים בכולם", היא ציינה. עם זאת היא סיפרה: "פגשנו אנשים ששאלו למה אנחנו מטפלים בתינוק, אחד אפילו שאל למה אני לא מפילה את התינוק מהמיטה, הדבר הראשון זה לעצור ולהסביר להם".

פנוי התינוק לבית החולים (דוברות מד"א)

"לא מבדילים בין דם לדם"

לדבריה, טיפול בפלסטינים הוא עניין שבשגרה. "אתמול עשינו החייאה לתינוק בן שנה וארבעה חודשים לאחר שסוכריה נתקעה לו בגרון, ביום שישי הקפיצו אותנו לפצוע שהגיע לש.ג והיה ללא הכרה".

המסר שלה הוא שכוחות הרפואה של צה"ל מטפלים בכולם, ללא הבדל דת, גזע ומין. "כל מי שצריך לטפל מטפלים. אני צריכה להקנות ביטחון לכל העוברים ושבים, זו הדרך לקדם את השלום". לדבריה הצטרף קצין הרפואה שטיפל בתינוק: "את צה"ל לא מבדיל בין דם לדם, זה מה שנשבענו ואנחנו עושים את זה מדי יום. בעולם בטח לא יראו את התמונות האלה, אבל זה מייצג את צה"ל האמיתי, ואת הערכים שלנו".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv