"קרן פלס" ו"ריהאנה" ברחו מהספארי

שלוש קרנפיות מהספארי ברמת גן הצליחו לצאת היום מתחומי הפארק, ולהסתובב בחוץ. עוברי אורח התקשרו למוקד העירוני של עיריית רמת גן, ומנכ"ל הספארי החזיר אותן. העובד שהיה אמור לשמור על השער נרדם - ופוטר. הספארי: הן כבר אוכלות בשלווה

"קרן פלס". חזרה בשלום (הספארי)

תקרית לא שגרתית אירעה הבוקר (חמישי) בספארי ברמת גן - כששתי הקרנפיות העונות לשם "קרן פלס" ו"ריהאנה" יחד עם קרנפית לבנה נוספת הצליחו לצאת משער היציאה הצדדי במתחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי תחקיר ראשוני שנערך בהנהלת גן החיות, השלוש הצליחו לצאת לאחר שהשומר במקום נרדם במהלך עבודתו. בתושייה רבה, הצליח מנכ"ל הספארי יהודה בר להשיב את הקרנפיות הסוררות.

עוברי אורח שראו את הקרנפיות מחוץ לספארי דיווחו על כך למשטרה, שעדכנה את המוקד העירוני של עיריית רמת גן. במוקד התקשרו ישירות למנכל הספארי וכך זה נפתר.

"קיבלתי טלפון מהמוקד, לקחתי את האוטו, יצאתי לשם וראיתי את שלוש הקרנפיות עומדות במגרש החנייה", סיפר לחדשות 2 Online מנכ"ל הספארי יהודה בר. "הן לא הבינו מה הן עושות שם, מחאתי להן כפיים והן חזרו לבית שלהן". לדבריו, זו הפעם הראשונה שאירוע כזה זה קורה בתקופתו כמנכ"ל. "זו פשוט תוצאה של התרשלות של שומר שהיה אמור לסגור את השער ולא עשה זאת, במקרה הזה הש.ג. אכן אשם", הוסיף.

"ריהאנה" הקרנפית (דוברות הספארי)

העובד פוטר

"ככל הנראה הן בעצמן היו בהלם מהמקום אליו הגיעו והן פשוט עמדו במקום ולא ממש טיילו", סיפרה לחדשות 2 Online דוברת הספארי שגית הורוביץ. "סביר להניח שגם הן לא הבינו איפה הן נמצאות והן נכנסו בשמחה לשטח הפתוח ושיתפו פעולה עם המנכ"ל".

בעקבות המקרה, הוחלט לפטר את העובד שנרדם. הקרנפיות כבר חזרו לשטח הפתוח, ונצפו בשעות האחרונות אוכלות בשלווה כאילו דבר לא קרה.  

לפני כשנה הגיעה מבירת דרום אפריקה הקרנפית "ריהאנה" לספארי, והיום היא בת שלוש שנים ושבעה חודשים. עם הגעתה הביעו בספארי תקווה כי גם היא וגם "קרן פלס", הקרנפית שחיה איתה, יצליחו להעמיד צאצאים בעתיד ושבכך תצלח משימת ריבוי הקרנפים, הנמצאים בסכנת הכחדה.