אובמה ביקר בכפר פסוטה ב-2006: "הבטיח שלום, היה חייכן וצנוע"

שש שנים אחרי שהסנטור דאז ברק אובמה ביקר בכפר פסוטה שבגבול הצפוני, חזר כתבנו לכפר ושוחח עם התושבים. "הוא איש צנוע וגם בזמנו הוא אמר שהוא יעשה הכל למען השלום במזרח התיכון", סיפרו שם. כעת הם מקווים שהוא ייבחר שנית לנשיאות ארה"ב לאחר שגייס מחשבים לבית הספר בכפר

אם זה היה תלוי בתושבי הכפר פסוטה שעל הגבול צפוני - הם היו מצביעים פה אחד לברק אובמה כנשיא ארצות הברית. שש שנים אחרי הביקור שלו בכפר, היום ביקרנו בסמטאות הכפר הנוצרי-קתולי שם זוכרים את אובמה הסנטור של 2006, עם קצת פחות שיער אפור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסנטור דאז, שכבש את תושבי הכפר הנלהבים, הגיע לביקור לאחר שביקר בעירק ובירדן, ומכל המקומות החליט להגיע דווקא לכפר שבו 3,000 תושבים. "הוא ועוד עמותה עזרו לנו הרבה בגיוס מחשבים לחדר המחשבים באחד מבתי הספר, ולאחר מכן הוא התפלל בכנסייה המקומית", סיפר לחדשות 2 באינטרנט ראש המועצה דאז ד"ר ג'ורג' אבו איוב.

בזמנו, כל הכפר יצא לקבל את פניו של הסנטור אובמה והם עדיין לא שוכחים את הרגע הזה. "אנחנו מקווים שמחר הוא זה שיזכה בבחירות בארצות הברית, מדובר באיש טוב, חייכן, וישר לאחר שירד מרכבו הוא חייך לכולם ולחץ ידיים לכולם", סיפרו תושבי הכפר. "הוא איש צנוע וגם בזמנו הוא אמר שהוא יעשה הכל למען השלום במזרח התיכון - הוא אהב את העובדה שהכפר משקיף על הגבול הלבנוני".

"אם הייתי תושב ארצות הברית הייתי רק מצביע לאובמה. אני מדבר עם קרובי משפחה שלי שחיים שם והם אומרים שהוא עשה את השינוי, וזה מאוד מרגש אותי לדבר על מנהיג", סיכם אבו איוב.