מחאת תושבי עוטף עזה: ביום חמישי - אזעקת צבע אדום בת"א

צעירים מהדרום קוראים לציבור הרחב ללבוש אדום ב-8 בנובמבר זאת כאות הזדהות עם המצב הביטחוני בדרום. אחד ממובילי המהלך: "על המדינה למצוא פתרון לבעיה הזאת שנמשכת יותר מ-13 שנים". הם ינסו להשמיע "צבע אדום" ליד עזריאלי

פגיעת קסאם בבית (רויטרס)

יוזמה חדשה של צעירים תושבי עוטף עזה קוראת לאזרחי ישראל ללבוש חולצות אדומות ב-8 בנובמבר, יום חמישי הקרוב, לאות הזדהות עם תושבי הדרום שסופגים בכל יום את מציאות הרקטות ו"מלחמת ההתשה" מול חמאס והפלגים בעזה. בנוסף, הם ישמיעו בהפגנה בצומת עזריאלי בתל אביב אזעקת "צבע אדום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחת הסיסמה "די להפקרת תושבי הדרום", הצעירים תושבי המועצה האזורית אשכול, פתחו דף בפייסבוק ולפי שעה 500 בני אדם אישרו הגעתם להפגנה, אך המארגנים צופים לדבריהם לעוד רבים.

"בשום מדינה שהיא לא ישראל זה לא היה קורה - בכל יום בממוצע נופלים אצלנו שלושה קסאמים ומכניסים אותנו לחרדות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מור קורנגולד, תושב שדה ניצן ואחד ממובילי המהלך. "אנחנו קוראים למדינה למצוא פתרון לבעיה הזאת שנמשכת יותר מ-13 שנים". ראש מועצת אשכול חיים ילין הספיק לברך על היוזמה החדשה: "חשוב לנו להביא לידיעה תמידית שישראל מזניחה את החוסן המדיני במשך 13 שנים. צריך להשמיע את הקול הזה של התושבים. הנושא הביטחוני צריך לצוף גם במערכת הבחירות הקרובה - לא ייתכן שיימשך הירי לעבר יישובי עוטף עזה ללא תגובה מדינית וצבאית".

"הגענו למצב של שאננות מוחלטת לגבי המצב, המדינה מסתמכת על החוסן שלנו ועל העמידות שלנו וזה נשחק", הדגישה מירב כהן (40), אם לארבעה מעין השלושה. "האינטנסיביות של הנפילות לא מאפשרת לנו שגרת חיים - יותר ויותר בתים נפגעים ואיבדנו את חיי השגרה כמו במדינה רגילה - אנו חיים לפי הנחיות של הצבא".