תיעוד: כך החלה הדליקה הגדולה בגליל המערבי

כמעט 40 צוותי כיבוי בליווי מסוק משטרתי פעלו במהלך היום לכיבויה של שריפת ענק שהשתוללה בשלושה מוקדים באזור הר חלוץ שבגליל המערבי. במשטרה בודקים האם מדובר ברשלנות או בהצתה מכוונת, וההשערה היא כי מוסקי זיתים הם שגרמו לדליקה. "הבערת אש בתנאי מזג האוויר הללו - סכנת נפשות", ציין דובר כבאות גליל-מערבי

החל משעות הבוקר פעלו 34 כבאיות ושישה מטוסי כיבוי בניסיון להשתלט על שלושה מוקדי שריפה שפרצה באזור היישוב הקהילתי הר חלוץ שבגליל המערבי. בדליקה עלו באש כ-500 דונמים של חורש טבעי, ובמשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע. כעת נבדקים שני כיווני חקירה אפשריים: רשלנות או הצתה מכוונת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתו של האירוע בשעות הצהריים המוקדמות, אז החלו תושבים לדווח לכוחות הכיבוי על אש המשתוללת בשלושה מוקדים באזור. למקום הגיעו 16 כבאיות של כיבוי אש גליל מערבי, 16 כבאיות של הקרן הקיימת לישראל וארבע כבאיות של בית הספר לכיבוי. כמו כן, הועלו לאוויר שישה מטוסי כיבוי ומסוק משטרתי שסרק אחר מקור הדליקה.

מקור משטרתי המעורה בפרטי חקירת נסיבות האירוע מסר, כי בתחילה נבדקו שני כיווני חקירה אפשריים - הצתה מכוונת או רשלנות מצידם של העוסקים במסיק הזיתים באזור. בתיעוד האירוע ניתן לראות מוסקים שלידם מיתמר עשן כבד, שעל פי דיווחים של תושבי האזור, גרם לסיכון תושבים סמוכים.

"הבערת אש בתנאי מזג האוויר הנוכחיים - סכנת נפשות"

"אנו פונים לכל מי שעוסק בפעילות שכזו", ציין יגאל אבו, דובר כבאות גליל מערבי בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "בהתחשב במזג האוויר ובלחות - הבערת אש היא סכנת נפשות", הוסיף.

ממשטרת ישראל נמסר, כי "בעקבות השריפה נפתחה חקירה משותפת למשטרה ולכיבוי אש ועולה כי ככל הנראה מדובר בגזם שהודלק כתוצאה ממסיק זיתים. "אנו פונים באמצעותכם אל הציבור העוסק בימים אלה במסיק הזיתים שלא להדליק גזם ובוודאי שלא תחת פיקוח. הדלקת גזם במזג האוויר הבעייתי ומשטר הרוחות בימים אלה תורם ומסייע לאש להתפשט במהירות. במידה ויימצא מי שיעסוק בהדלקת גזם והתרשל ייתבע בגין רשלנות, הוצאות הפעלת הכוחות ועוד".