האופנוען שנפצע בתאונה עדיין בסכנת חיים: יעבור היום סדרת ניתוחים

רוכב האופנוע שהיה מעורב אתמול בתאונה ליד מחלף עין תות, בה נהרגו אביקם גור ורעייתו ליאת, שנסעו יחד איתו במסע האופנועים, ממשיך להיאבק על חייו. הוא מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם , וצפוי לעבור היום סדרה של ניתוחים

יממה אחרי התאונה הקטלנית, שגבתה את חייהם של אביקם וליאת גור מהוד השרון, מצבו של רוכב האופנוע הנוסף שנפגע בהתהפכות ממשיך להיות קשה ונשקפת סכנה לחייו. הוא עדיין מאושפז בחדר טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה, וצפוי לעבור עוד סדרת ניתוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש עבר הרוכב ניתוח מסובך שנמשך יותר משבע שעות, אך הוא עדיין סובל מפגיעות קשות בגפיים. בני משפחתו וקרוביו שוהים לצידו ומתפללים לשיפור במצבו. "אינני זוכר פציעה כה קשה בשתי גפיים בו זמנית", סיפר אתמול מנתחו של הפצוע, ד"ר סמי ניטצקי, מומחה לכלי דם. "אני מקווה שנצליח להציל את איבריו".

בהודעה שנמסרה אמש מבית החולים, נאמר כי במהלך ההליך הרפואי הסבוך קיבל הפצוע כמות של לא פחות מ-14 מנות דם, בשל הדימום הכבד ממנו סבל בעקבות הפציעה בתאונה. למרות הניתוח הקשה שעבר, קיים חשש שמצבו יידרדר וחייו עדיין נמצאים בסכנה.

"זירת התאונה השתרעה על שטח של כ-100 מטרים"

התאונה התרחשה אתמול בסביבות 9:00 בבוקר. יובל לונטל, פרמדיק מד"א, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "האירוע החל כשהאופנוע שעליו רכבו בני זוג נשואים התנגש, מסיבה שאינה ברורה, במעקה בטיחות. אופנוען אחר שהיה מאחוריהם הבחין במתרחש, סטה מנתיב נסיעתו - והתהפך בכביש".

מותם של בני הזוג נקבע במקום, ואילו הפצוע פונה במסוק לבית החולים "רמב"ם" שבחיפה, כשהוא מורדם ומונשם. "זו תאונה קשה מאוד עם מראות לא קלים", תיאר לונטל. "הזירה עצמה השתרעה על שטח של כ-100 מטרים".

ההרוגים והפצוע השתייכו לאגודת האופנועים הישראלית, והתאונה התרחשה בשיאה של רכיבה משותפת. "כ-25 רוכבים אחרים עמדו בזירה וניסו לעזור לנו", סיפר הפרמדיק. במשטרה פתחו בחקירת נסיבות התאונה.