הכירו: הפנסיונרים שרוצים להמשיך לעבוד

אדם עובד במשך ארבעה עשורים, אך בסוף שנות ה-60 לחייו הוא נאלץ להפסיק, "לצאת לפנסיה". מדינת ישראל מכריחה את העובד לנוח, למרות שאלפי "פנסיונרים" רוצים להמשיך לעבוד - ולחלקם, וזו האמת המרה, אין באמת ברירה. זה יכול לתרום למדינה, למעסיק וכמובן גם לפנסיונר - וזה גם מעלה לא מעט שאלות קשות

כששואלים את הנכדים של מוטי שרון איפה סבא? הם תמיד עונים ש"סבא בעבודה, במלון". שרון בן ה-79 עובד כבר 41 שנים בתחום המלונאות. התחיל מלמטה, טיפס עד למעלה ועכשיו הוא המנהל הלוגיסטי של רשת מלונות גדולה. אחד הפרויקטים האחרונים שלו - שיפוץ המלון של הרשת בתל אביב.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פנסיה הוא לא מוכן לשמוע. "מה אני אעשה? אשב במפרץ אילת ואדוג דגים?", הוא אומר בזלזול. בישראל מתגוררים כ-750 אלף אנשים בני יותר מ-65 שנים. כשני שלישים מהם העידו שהיו רוצים להמשיך לעבוד ולהרוויח כסף. 

אבל ברוב מקומות העבודה, בוודאי במגזר הציבורי, לא גמישים כמו זה של מוטי שרון אלא הולכים עם החוק היבש - גברים יוצאים לפנסיה בגיל 67 ונשים בגיל 62. המציאות הבעייתית הזאת מתנהלת כך: עד גיל 67 אסור לפטר רק בגלל הגיל, אבל מי שעובר את הגיל הזה, ניתן לפטר אותו רק בשל תאריך הלידה בתעודת הזהות.

"הבעיה היא שהחבר'ה הצעירים באים לשנה-שנתיים ומחפשים עבודה אחרת", טוען יואב בן-יקר מנכ"ל חברת "טלכלל". "המבוגרים באים לעבוד ורוצים לעבוד. גם התפוקות לא פחות טובות מהצעירים בחלק מהמקרים", פעם אמרו שהעולם שייך לצעירים אבל זה כבר מזמן לא נכון, יעידו על כך מאות אלפי האנשים שמזדקנים בינינו.