נותח הגבר שנפצע קשה בתאונה בצפון; נשקפת סכנה לחייו

בערבו של היום שבו נהרגו שניים מחבריו למסע האופנועים, הסתיים חלקו הראשון של הניתוח באיש, תושב אלפי מנשה בן 44 שנפצע קשה בתאונת הדרכים במחלף עין-תות. בהודעת בית החולים נמסר, כי הוא נפגע בשתי גפיו השמאליות. "אינני זוכר פציעה כה קשה", סיפר רופאו

שעות לאחר התאונה הקטלנית שגבתה את חייהם של אביקם וליאת גור מהוד השרון, עמלו הרופאים בבית החולים רמב"ם שבחיפה על ייצובו של גבר שנפצע קשה באירוע. מהמוסד הרפואי נמסר כי הערב הוא נותח - אך מצבו מוסיף להיות קשה מאוד ונשקפת סכנה לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפאת מצבו של הפצוע, נמסר כי הערב בוצע חלקו הראשון של הניתוח. במשך שבע שעות וחצי עמל צוות המנתחים בראשות המומחה לכלי דם, ד"ר סמי ניטצקי, בניסיון להציל את ידו ורגלו השמאליות של האיש, תושב אלפי מנשה בן 44. "אינני זוכר פציעה כה קשה בשתי גפיים בו זמנית", סיפר המנתח הראשי על שראו עיניו, והביע תקווה כי כי מאמצי הצלת האיברים יצליחו.

עוד צוין בהודעת בית החולים, כי במהלך ההליך הרפואי הסבוך קיבל הפצוע כמות של לא פחות מ-14 מנות דם, זאת בשל הדימום הכבד שאירע בעת התאונה. למרות הניתוח הקשה שעבר, קיים חשש שמצבו יידרדר וחייו עדיין נמצאים בסכנה.

"זירת התאונה השתרעה על שטח של כ-100 מטרים"

התאונה התרחשה בסביבות 9:00 הבוקר. יובל לונטל, פרמדיק מד"א, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "האירוע החל כשהאופנוע שעליו רכבו בני זוג נשואים התנגש, מסיבה שאינה ברורה, במעקה בטיחות. אופנוען אחר שהיה מאחוריהם הבחין במתרחש, סטה מנתיב נסיעתו - והתהפך בכביש".

מותם של בני הזוג נקבע במקום, ואילו הפצוע פונה במסוק לבית החולים "רמב"ם" שבחיפה, כשהוא מורדם ומונשם. "זו תאונה קשה מאוד עם מראות לא קלים", תיאר לונטל. "הזירה עצמה השתרעה על שטח של כ-100 מטרים".

ההרוגים והפצוע השתייכו לאגודת האופנועים הישראלית, והתאונה התרחשה בשיאה של רכיבה משותפת. "כ-25 רוכבים אחרים עמדו בזירה וניסו לעזור לנו", סיפר הפרמדיק. במשטרה פתחו בחקירת נסיבות התאונה.