ליאת ואביקם גור נהרגו בטיול האופנוענים: "רק לפני שבוע חגגו לבן בר-מצווה"

זו הייתה אמורה להיות נסיעת החורף הראשונה לשנה זו של חברי מועדון האופנועים הישראלי, שעשו דרכם צפונה לכיוון עין אל-אסד. שעה אחרי שיצאו, התנגשו אביקם וליאת גור, בני זוג כבני 40 מהוד השרון במעקה, וחברם נפצע קשה. "אביקם היה אחד הרוכבים הטובים בארץ שהתחרה גם בחו"ל. אדם משכמו ומעלה", סיפר אחד מחבריהם

חברי מועדון האופנועים הישראלי מתקשים לעכל את הטרגדיה שפקדה אותם הבוקר, כשהרכיבה המאורגנת לצפון הסתיימה בתאונת דרכים קטלנית שגבתה את חייהם של אביקם וליאת גור, בני 40 מהוד השרון. חברם למסע נפצע קשה. האירוע התרחש בכביש 70, בקטע שבין אליקים לבת-שלמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית משפחתו של אביקם בפתח תקווה נפל אבל כבד. קרוביו מספרים שהיה בעל עבר צבאי עשיר ובוגר יחידה מובחרת בצה"ל. אביקם שימש גם כמדריך רכיבה באגף התנועה של המשטרה. שני בני הזוג היו חברים במועדון רכיבה מקצועי, אך גם עובדה זה לא מנעה את הטרגדיה.

לבני הזוג, שניהם נשואים בשנית, ילד משותף כבן שלוש, הוא נמצא כעת ברשות סבתו ועדיין אינו יודע שאיבד את הוריו הבוקר. לאחרונה חגגו במשפחה יחד בר-מצווה לבנו של אביקם. אחותו של ההרוג המתגוררת באילת עושה כעת את דרכה לבית המשפחה אחרי שהתבשרה על דבר האסון.

יצאו לדרך ב-08:00, שעה אחר כך אירע האסון

הזמנה לרכיבה, שהתפרסמה באתר האינטרנט של המועדון, נכתב: "לאחר שבחודש שעבר נחנו קצת אנו חוזרים לטיולי הכביש במתכונת החורף. טיולים אלו יהיו מבוססים על יותר רכיבה, ארוחת צהריים טובה ועוד ועוד. הפעם נצא לכבישי הצפון הטובים והמוכרים. נסיים בארוחה דרוזית מלאה בעין אל אסד".

נקודת המפגש נקבעה לחניון גלילות, משם יצאו האופנוענים צפונה ב-8:00. כשעה אחר כך קטע האסון הכבד את התכניות, סמוך למחלף עין תות. חקירה ראשונית העלתה כי האופנוע שעליו רכבו שני ההרוגים, אביקם וליאת גור, בשנות ה-40 לחייהם -  התנגש בעוצמה במעקה בטיחות. חברם, שהיה מאחוריהם, הבחין במתרחש, ניסה להימלט - ואז התהפך על הכביש.

עד לבוא כוחות ההצלה עמדו חבריהם של הנפגעים בחוסר אונים. "אביקם היה אחד הרוכבים הטובים בארץ שהתחרה גם בחו"ל. אדם משכמו ומעלה", אמר לחדשות 2 באינטרנט ישראל, אחד מראשי מועדון האופנועים.

בקול שבור הוא המשיך לספר: "הטרגדיה כאן אמיתית. הם היו בעל ואישה בנישואים שניים ויש להם ילד קטן. לבכור הם חגגו רק לפני שבוע בר-מצווה. הם היו אנשים מקסימים ואהובים מאוד".

יובל לונטל, פרמדיק מד"א, סיפר כי מותם של בני הזוג נקבע במקום, ואילו הפצוע פונה במסוק לבית החולים "רמב"ם" שבחיפה, כשהוא מורדם ומונשם. "זו תאונה קשה מאוד עם מראות לא קלים", תיאר לונטל. "הזירה עצמה השתרעה על שטח של כ-100 מטרים".