החדשות החמות מישראל: קנביס רפואי

בדרך כלל מתמקד הסיקור העולמי של המתרחש בארץ במצב הביטחוני, אך הפעם החדשות ששודרו לאזרחי מדינות רבות ובהן ארה"ב, בריטניה וצרפת נגעו דווקא למריחואנה הרפואית שמגדלים בישראל. צפו בסיור המודרך בין הצמחים האסורים

מה גורם לעשרות עיתונאים להגיע לסיקור מיוחד בישראל? לא המצב הביטחוני, גם לא הבחירות, אלא דווקא הקנביס. נציגי הרשתות הזרות בישראל בחרו להתמקד היום במריחואנה הרפואית שמגדלים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הסיור לכתבים הזרים יזמו במשרד ההסברה והתפוצות במטרה לשווק את ישראל מנקודת מבט שונה. ישראל הפכה לאחת המדינות המובילות בעולם בגידול קנביס רפואי, והחווה ליד צפת שבה נערך הסיור היא אחת הגדולות באירופה ומושכת תשומת לב רבה.

סטיב וייצמן, כתב סוכנות AFP הצרפתית בישראל מסביר: "זה דבר שממש עומד בדיון הציבורי - איך אפשר להשתמש בדבר שיש לו תכונות שמאוד עוזרות לחולים, אבל בצד שני יש לו פוטנציאל לשימוש רע".

יולנדה נל, כתבת BBC שבחודשים האחרונים דיווחה ממצרים ומלוב על השינויים בעולם הערבי מסבירה עכשיו לצופים הבריטים על ההבדלים בין הצמחים. גם שרה לינדר מרשת ה-CNN דיווחה לאחרונה בעיקר על האביב הערבי עכשיו היא מתרגמת לצופי ה-CNN את החידושים האחרונים בתחום.