נגמר לו הסוס: האלטע זאכן ייפרד מהסוס

תלונה של ארגונים לזכויות בעלי חיים תשים בקרוב קץ לעידן שבו אלטע זאכן יסחבו את הרהיטים שצברו על עגלה רתומה לסוס. לדבריהם, הסוחרים מונעים מהסוסים מזון וטיפול רפואי ומעבידים אותם עד אפיסת כוחות

הסוסים מגיעים לאפיסת כוחות. ארכיון (פייסבוק)

הרהיטים יישארו, הסוס לא: האלטע זאכן, אותו עגלון שמוביל בעזרת סוס או חמור עגלה עמוסה ברהיטים ישנים, ייאלץ להיפרד בקרוב מהחיה שסייעה לו להוביל את הרהיטים והחפצים שאסף אחרי שיטוט ברחובות. הסיבה: תלונות על התעללות בבעלי חיים - וגם הפרעה לתנועה. כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תנועתן האיטית של העגלות מביאה לבעיה בטיחותית גדולה בכבישים ובדרכים ובנוסף, רבים מהעגלונים גם מזניחים את הסוסים, מונעים מהם מזון וטיפול רפואי ומעבידים אותם בפרך - לעתים עד אפיסת כוחות ואפילו מוות, רק כדי לחסוך בדלק ובביטוחים.

"אכיפת החוק נגד התעללות בבעלי חיים נופלת בין הכיסאות הממשלתיים, כך שהסוסים אל זוכים להגנה", נכתב בתלונה שהגישה עמותת "הכל חי", שפועלת להגן על בעלי החיים. גם השחקנית אורנה בנאי, הידועה כפעילה אקטיבית במיוחד בכל האמור לזכויות בעלי חיים, הייתה בין מגישי התלונה כנגד הסוסים של האלטע זאכן.

בימים אלה מגבשים תקנות חדשות בנושא שיועברו לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת. האכיפה נגד העבריינים שימשיכו לרתום את הסוסים לעגלות הרהיטים תתבצע על ידי המשטרה, אולם עדיין לא נקבע כיצד ייענשו.